SZKOŁA

40402762_1769560479824528_5434174763872288768_n

Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu istnieje od 2003 roku, specjalizuje się w profesjonalnym kształceniu edukacyjno-sportowym dzieci i młodzieży. Posiada cztery główne profile: piłka nożna chłopców i dziewcząt, piłka siatkowa dziewcząt, pływanie. Prowadzi Piłkarskie Przedszkole, Niepubliczną Szkołę Podstawową, Gimnazjum oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego.

SMS Mielec zapewnia najlepsze warunki dla wszechstronnego rozwoju swoich uczniów. Profesjonalna baza szkoleniowa, doświadczona kadra o wysokich kwalifikacjach oraz program szkolenia według najnowszych systemów i technik piłkarskich,
z naciskiem na odpowiednie żywienie, czy odnowę biologiczną, pozwala na przygotowanie sportowców na wysokim poziomie. Poprzez współzawodnictwo oraz indywidualne podejście do uczniów umożliwiamy im progresywny rozwój i wysoką skuteczność.

Mając na uwadze, że nie wszyscy uczniowie będą chcieli kontynuować karierę sportową po ukończeniu szkoły średniej, interdyscyplinarna SMS w Mielcu stwarza też możliwość rozwoju edukacyjnego. Realizuje powszechny programu nauczania, bazując na wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej. Posiada również uprawnienia szkoły publicznej, a co za tym idzie może przeprowadzać egzamin gimnazjalny i maturalny oraz wystawiać świadectwa ukończenia szkoły.

Staramy się dostosowywać, modelować trening do aktualnych wymogów rzeczywistości. Nasza praca została doceniona przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wyróżnieniem „Szkoła Przyjazna Utalentowanym Uczniom”.

Wszyscy zakwalifikowani do nauki w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego mogą występować w zaprzyjaźnionych klubach: FKS Stal Mielec, Sokół Kolbuszowa, SMS UKS Szóstka Mielec, Ikar Mielec.