20-lecie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu [ZDJĘCIA]

Jubileuszowy okres 20 lat funkcjonowania Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu stał się momentem refleksji, podsumowań oraz nostalgii. Uroczystość, która odbyła się w piątkowy wieczór, jednoznacznie potwierdziła, jak istotny i znaczący był krok, który doprowadził do takiego rozwoju i osiągnięć.

Program uroczystości celebrował niezwykłe dwie dekady szkolenia młodych talentów, pełne wyróżnień i osiągnięć. Liczba zdobytych medali i pucharów wskazuje na konieczność podsumowania, a fraza „było warto” niechaj pozostanie jedynie punktem wyjścia do pełniejszej refleksji. Uczestnicy zgromadzeni na uroczystościach, oddani rozwijaniu potencjału młodych sportowców, usłyszeli o wynikach, co wywołało widoczną radość i dumę na ich twarzach.

Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu powstała w 2003 roku. Inspirując się patronem, rekordzistą strzelców podczas Mistrzostw Świata w 1974 roku i wychowankiem Stali Mielec, szkoła kieruje swoich uczniów ku wyznaczonym celom i wyzwaniom, co przynosi im wiele znaczących osiągnięć. Placówka specjalizuje się w kompleksowym kształceniu edukacyjno-sportowym dzieci i młodzieży. Dzięki indywidualnemu podejściu zapewnia wysoki poziom przygotowania sportowego, sprzyjając znaczącemu rozwojowi i osiągnięciu wysokich wyników przez swoich uczniów.

Występy artystyczne zapewniły: Laura Pazdro oraz Kamila Bik.

 

Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować 20-lecie szkoły, na którym pojawili się twórcy, którzy wypracowali te sukcesy. Trenerzy, którzy wychowali się w tej szkole, zawodnicy z czasów, w których grali i nadal grają. To spotkanie scaliło to środowisko, pokazało, że warto robić takie rzeczy jak sport. Dawać możliwości i szansę młodym ludziom i udowodniliśmy, że można godzić naukę ze sportem. Jestem dumny z prowadzenia przez 20 lat tej szkoły. Udało nam się wyprodukować wiele talentów zawoników i młodych trenerów. Pobyt w Lizbonie i czas spędzony w najlepszych akademiach świata, poznając filozofie ich pracy, znów dał bodźce do dalszych działań, a to rozwiało wątpliwości na pytanie czy warto

– mówił współwłaściciel Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato, Zbigniew Hariasz.

Honorową Odznakę Podkarpackiego ZPN otrzymali: Witold Karaś, Włodzimierz Gąsior, Tomasz Niedbalec, Zbigniew Zieliński.

Złotą Odznakę Podkarpackiego ZPN otrzymali: Teresa Ciszek, Zbigniew Klimczak, Andrzej Korczykowski, Anna Kula, Krzysztof Łętocha, Robert Mazur, Stanisław Płaneta, Janusz Stawarz, Tomasz Tułacz, Elżbieta Wołoszyn.

Srebrną Odznakę Podkarpackiego ZPN otrzymali: Roman Borowski, Bogusław Czarny, Rafał Ćwięka, Sławomir Gaweł, Marek Gozdecki, Maciej Karasiński, Jacek Klimek, Jakub Korczykowski, Grzegorz Krukowski, Bartłomiej Krzystyniak, Grzegorz Krzystyniak, Andrzej Kwoka, Mariusz Łuc, Krzysztof Magda, Przemysław Paprocki, Krzysztof Petrykowski, Zbigniew Rydzowski, Jolanta Szwakop, Grzegorz Wcisło, Waldemar Witkowski.

Brązową Odznakę Podkarpackiego ZPN otrzymali: Krzysztof Burdzel, Adam Czech, Bartłomiej Dydo, Tomasz Gałat, Joanna Gładyszewska, Paweł Kolb, Maciej Kukułka, Jakub Kula, Piotr Mazurkiewicz, Grzegorz Nikodem, Maciej Serafiński, Damian Skiba, Jakub Stawarz, Robert Strugała, Igor Wójtowicz, Kamil Zaskalski, Jacek Żądło.