Trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu pojadą na staż do Lizbony

Już w listopadzie dziesięciu trenerów klubu UKS SMS Stal Mielec oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu w ramach projektu Erasmus + pojadą na darmowy staż do Lizbony.
– Sama idea zrodziła się dwa lata temu. Chcieliśmy uczcić 20-lecie szkoły, uhonorować naszych trenerów za ich świetną pracę. Poprzez nasze zaangażowanie i kontakty skorzystaliśmy z możliwości udziału w programie Erasmus. Napisaliśmy projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, dofinansowany w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS) w 2022 roku i w roku obecnym dostaliśmy informację, że dostaliśmy dofinansowanie na 10 trenerów. Pięciu z nich pojedzie 5 listopada na staż do dwóch wybitnych klubów europejskich. Jeden z tych klubów Sporting Lizbona jest uznawany poprzez UEFA za jedną z najlepszych akademii w Europie. Drugi klub to Benfica Lizbona. Staże będą dwutygodniowe. Pobyt będzie przeplatany nie tylko zajęciami sportowymi — treningi dzieci i młodzieży, rozmowy z trenerami, z ludźmi, którzy zarządzają akademią, ale też obserwacje meczów ligi Europy tj. Sporting Lizbona — Raków Częstochowa, jak i Ligi Mistrzów — Benfica Lizbona zmierzy się z drużyną Inter Mediolan — opowiada Zbigniew Hariasz.
W pierwszej grupie (od 1 listopada) pojedzie pięciu trenerów: Janusz Białek, Krzysztof Łętocha, Krzysztof Petrykowski, Rafał Ćwięka oraz Zbigniew Hariasz jako opiekun tej grupy. Natomiast w drugiej grupie (od 21 listopada) pojadą trenerzy: Przemysław Paprocki, Grzegorz Krukowski, Maciej Karasiński, Jakub Korczykowski, Sylwester Posełkiewicz.
– Będzie to naprawdę niesamowity rozwój. Mam nadzieję, że on się przełoży później na nasze środowisko. Myślę, że trenerzy będą przelewać swoją wiedzę na naszych uczniów i zawodników.
– Między jedną grupą a drugą mamy wielką uroczystość, ponieważ już 17 listopada odbędzie się 20-lecie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu — dodaje Zbigniew Hariasz.
Categories: AktualnościTags: ,