Obóz letni uczniów SMS Mielec w Jastrzębiej Górze

Obóz letni uczniów SMS Mielec w Jastrzębiej Górze, 17-27.08.2023
Zawodnicy drużyn z roczników 2010, 2011, 2012 UKS SMS Stali Mielec po ponad 2 tygodniach treningów w Mielcu wyjechali na letnie zgrupowanie do Jastrzębiej Góry.
Plan obozu przedstawiał się następująco:
Rozpoczynaliśmy codziennie 7.00 rozruchem, w którym wykorzystaliśmy walory miejsca w którym byliśmy stąd różnorodne formy tych zajęć:
– wytrzymałość na plaży
– morskie wyścigi rzędów i zabawy na plaży
– trening na schodach plus biegi bulwarami
– zajęcia na boisku obozowym
O 10.00 rozpoczynaliśmy wydłużony trening piłkarski. Trenowaliśmy na głównej płycie MKS Władysławowo. Dodatkowo chłopcy rozegrali 3 gry kontrolne, w tym jedną (rocznik 2011) w COS Cetniewo. Wieczorami odbywały się wewnętrzne miniturnieje piłkarskie 2×2 do 4×4.
Nasze popołudniowe aktywności to:
– plażowanie, kąpiel w morzu, mecze na plaży
– wycieczka Władysławowo – Hel – Gdynia (rejsem, pociąg)
– spacer po Jastrzębiej Górze, Władysławowie
– wycieczka na ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym
– wycieczka rowerowa fragmentem trasy rowerowej R-10 (dookoła Morza Bałtyckiego)
– wypoczynek w Aquaparku w Redzie
– całodzienny pobyt w Trójmieście: Gdynia (Centrum Nauki Experyment), Sopot (molo, deptak), Gdańsk (Długi Targ, Żuraw, spacer uliczkami centrum).
„To był bardzo udany obóz, niesamowicie dopisała nam pogoda, codzienne temperatury w granicach 20-25 stopni zapewniały świetne warunki zarówno do treningów jak i plażowania czy aktywnego wypoczynku. Przez cały pobyt nie doświadczyliśmy deszczu, a na plaży zawsze była biała flaga. Obóz, mimo iż dłuższy niż standardowo przebiegł zdrowo, sprawnie i szybko. Bardzo efektywnie wykorzystaliśmy każdą chwilę pobytu. Dziękujemy chłopcom za udział, świetne funkcjonowanie indywidualne i jako grupa.”
Podsumowali trenerzy: Jakub Korczykowski, Maciej Karasiński, Rafał Ćwięka.
 
 

Categories: Aktualności