Piłkarskie Orły. Grzegorz Płatek -Absolwent NSMS im. Grzegorza Lato w Mielcu liderem rankingu w Małopolsce

 Absolwent NSMS im. Grzegorza Lato w Mielcu – Grzegorz Płatek, w nowotarskim zespole gra drugi sezon, pod względem liczby zdobytych goli miał tu niezłą pierwszą rundę (6 goli), ale tak generalnie nie jest typem snajpera.

– Myślę, że jest to też związane z moją pozycją na boisku, bo zawsze raczej byłem odpowiedzialny za kreowanie sytuacji innym zawodnikom, zawsze asyst miałem więcej niż bramek – mówi Płatek. – Aczkolwiek wiadomo, że bramka bardzo cieszy i zawsze jest to super dodatek, bo dzięki bramkom pomaga się całej drużynie. Więc fajnie, że teraz jest taki okres, w którym strzelam te bramki i ma to przełożenie na wyniki całego zespołu, a to jest najważniejsze.

No bo ten miesiąc, a dokładnie trzy ostatnie mecze, to czas snajperskich wyczynów Grzegorza Płatka. Lubliniance (9:0) strzelił trzy bramki, Cracovii II (5:0) dwie, no i w środowym meczu z KS Wiązownica (5:0) kolejne dwie! Siedem goli dla piłkarza z III ligi w Piłkarskich Orłach oznacza siedem punktów.

– Szczerze mówiąc, w piłce seniorskiej, to był mój pierwszy hat-trick – przyznaje piłkarz, pytany o mecz z Lublinianką. – W juniorach zdarzało się nawet dosyć często, ale w seniorach nigdy do tej pory się nie udało. Dlatego naprawdę cieszy, że w końcu przyszedł ten moment. Te trzy bramki, ze względu na to, że wcześniej nie miałem za dużo goli, dodały mi na pewno pewności siebie i apetytu na więcej.

Płatek jest zawodnikiem prawonożnym, ale te majowe gole strzelał nie tylko prawą nogą. A czy któraś z tych siedmiu bramek dostarczyła mu szczególnie dużej satysfakcji? – Nie wiem, czy tak bym to określił, ale powiem tak: rzadko przy moim wzroście, 170 cm, zdarza mi się strzelać bramkę głową. A gola na 2:0 w meczu z Cracovią zdobyłem właśnie głową – i było to coś najbardziej niespodziewanego, tak bym to nazwał – nie ukrywa Grzegorz Płatek.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grzegorz Płatek

•zródło    https://gazetakrakowska.pl/

 

Categories: Aktualności