Osiągnięcia pływackie

Oliwia Trojnacka, uczennica III klasy liceum naszej Szkoły w swoich pierwszych w karierze mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu awansowała do finału na 200 m stylem motylkowym, zajmując ostatecznie w debiucie 14 miejsce z czasem 2.21,94. W swojej kategorii wiekowej /juniorek 17-letnich/ była siódma. To samo miejsce zajęła na 100 m tym samym stylem /czas: 1.04,44/. Zawody rozegrano w Bydgoszczy w dniach 30.11. – 5.12.2022r.
W tych samych zawodach Maksymilian Cerlich, absolwent naszej Szkoły, aktualnie student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i zawodnik AZS AWF Katowice, został mistrzem Polski w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym oraz wywalczył brązowy medal na 200 m stylem klasycznym /czas: 2.09,20/, na 100 m tym samym stylem był czwarty /czas: 1.00,24/.