NASZ KLUB ZE SREBRNYM CERTYFIKATEM PZPN!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że UKS SMS Stal Mielec przeszedł pozytywnie wszystkie etapy selekcji programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN i został odznaczony SREBRNYM CERTYFIKATEM! Poniżej skrócony komunikat ze strony Łączy Nas Piłka:
„Polski Związek Piłki Nożnej zakończył rekrutację szkółek do drugiego cyklu Programu Certyfikacji. Odznaczenia obowiązujące w sezonach 2020/21 oraz 2021/22 zdobyło 36 podmiotów: 5 na poziomie złotym, 11 na srebrnym oraz 20 na brązowym.
Formularze zgłoszeniowe do drugiego cyklu programu złożyło 100 podmiotów, a najliczniej reprezentowane były województwa: śląskie, mazowieckie, dolnośląskie oraz małopolskie. Do dalszego etapu – uzupełniania danych – PZPN zakwalifikował 98 z nich: o gwiazdkę złotą ubiegało się wówczas 9 szkółek, o srebrną 19, a o brązową 70.
Ostatecznie całą, rozpoczętą 1 października br. procedurę rekrutacji do programu z sukcesem przeszło 36 podmiotów – 5 uzyskało certyfikat na poziomie złotym, 11 na srebrnym, a 20 na brązowym.
Wszystkim wyróżnionym szkółkom Polski Związek Piłki Nożnej składa niniejszym serdeczne gratulacje!”
Nasz Klub otrzymał pozytywny wynik wizyty wstępnej i monitorującej, a co za tym idzie Komisja Weryfikacyjna ds. Certyfikacji nadała nam srebrny certyfikat o który się ubiegaliśmy. Wymogiem aplikowania o złotą gwiazdkę w drugim cyklu programu było posiadanie w klubie przynajmniej jednej drużyny żeńskiej. W związku z brakiem prowadzenia żeńskich zespołów nasze starania od razu były skierowane na srebrną gwiazdkę.
Program Certyfikacji to projekt PZPN mający na celu podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Ideą projektu jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.
Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników.
Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to przede wszystkim pewność, że dziecko trenuje w najlepszych warunkach!

Categories: Aktualności