Szkolenia trenerów

Podnosić kwalifikacje to dewiza Trenerów UKS SMS Stal Mielec!

Zawód trenera wymaga ciągłego rozwoju i poszerzania wiedzy. Doskonale zdają sobie z tego sprawę Trenerzy naszego Klubu i Szkoły, którzy zimowy okres pomiędzy rozgrywkami ligowymi również wykorzystali na wzbogacenie warsztatu trenerskiego. Udział w różnych formach doskonalenia z pewności jeszcze bardziej podniesie jakość procesu treningowego, a co za tym idzie, wpłynie na postępy naszych zawodników.

Formy doskonalenia w których w ostatnim uczestniczyli nasi trenerzy:

14.11.19, Łańcut – Akademia Grassroots – konferencja poświęcona trenerom pracującym z dziećmi do 13 roku życia (trenerzy: Maciej Karasiński, Kamil Zaskalski, Radosław Sekuła, Jakub Korczykowski, Rafał Ćwięka, Janusz Białek, Zbigniew Hariasz)

20.11.19, Radomyśl Wielki – warsztaty Mobilnej Akademii Młodych Orłów (Kamil Zaskalski)

23.11.19, Nieciecza – Bruk-Bet Termalica Cenference, prelegenci – trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski (Grzegorz Krukowski, Rafał Ćwięka)

06.12.19, Krosno – warsztaty szkoleniowe dla kat U-10  z trenerami klubów: FC Porto, Zagłębie Lubin, Jagielonia Białystok, Lech Poznań, Pogoń Szczecin (Kamil Zaskalski, Rafał Ćwięka)

14.12.19, Łańcut – konferencja szkoleniowa Podkarpackiego ZPN (Grzegorz Krukowski, Przemysław Paprocki, Paweł Kloc, Jakub Korczykowski, Maciej Karasiński)

21.12.19, Kraków – konferencja  metodyczno-szkoleniowa MZPN „The Future Of Football” Kraków (Grzegorz Krukowski)

27.12.19, Mielec – konferencja dla wszystkich trenerów SMS Mielec, „Zaawansowane Metody Diagnostyki oraz Kształtowania Siły i Mocy Mięśniowej”  prowadzący dr Łukasz Oleksy, wykładowca uczelni wyższych, trener przygotowania motorycznego współpracujący z klubami Extraklasy.

3-7.02.20, Częstochowa – staż trenerski w Akademii Raków Częstochowa (Maciej Karasiński, Rafał Ćwięka)

Wśród kadry trenerskiej SMS Mielec są również Trenerzy Edukatorzy Polskiego Związku Piłki Nożnej – Janusz Białek i Zbigniew Hariasz. Prowadzą oni kursy na uzyskanie licencji trenerskich: Grassroots, UEFA B, UEFA A.

Zbigniew Hariasz, trener Edukator PZPN – „W tym zawodzie stojąc w miejscu to tak jakby się cofać, dlatego w kalendarzu każdego trenera powinien się znaleźć czas na szkolenia. Cieszę się, że nasi trenerzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Konferencje, staże trenerskie mają temu służyć, to czas na naukę, obserwację, wymianę doświadczeń, udział w panelach dyskusyjnych, które mogą zweryfikować nasz dotychczasowy sposób myślenia. Prowadzone wykłady nie dają nam gotowych rozwiązań, ale pobudzają kreatywność i ciekawość. Nieraz trenerzy pytają mnie czy  warto jechać na daną konferencję, zawsze zachęcam do tego, bo to najlepsza inwestycja we własny rozwój zawodowy. Zdobytą wiedzą, nowymi bodźcami trenerzy dzielą się podczas naszych wewnętrznych cotygodniowych spotkań”

Categories: Aktualności