Liga młodziczek

W niedzielę zakończyły sezon zasadniczy młodziczki UKS SMS Stal Mielec. Na własnym parkiecie mielczanki podejmowały drużyny Bolesław Rzeszów oraz V LO Developres Rzeszów. Pierwszym przeciwnikiem młodziczek I i II był zespół Bolesław Rzeszów. Młode siatkarki z Mielca pewnie pokonały swoje rówieśniczki w stosunku 2:0. O wiele trudniejszym przeciwnikiem , który lideruje w tabeli był zespół V LO Developres Rzeszów. Pierwsze do walki z liderem stanęły podopieczne Anny Wojtas. Po pierwszym słabym secie , w drugim zaprezentowały się dziewczyny naprawdę dobrze. Trudna zagrywka , czujny blok na wysokim zespole z Rzeszowa oraz ofiarna gra w polu, dało zwycięstwo w tym secie. Mielczanki wyrównały stan meczu i o wygranej decydował tie break. Trzeci set rozpoczął się bardzo dobrze dla UKS SMS Mielec. Mielczanki prowadziły już 8:4 , jednak zmiana stron to również zmiana w grze naszych dziewczyn. Pomimo zmian w składzie i ambitnej postawie, to rzeszowianki schodziły z boiska z wygraną. Naszym dziewczętom pozostała satysfakcja z bardzo dobrej postawy i walki z dziewczynami , które górowały nad naszymi warunkami fizycznymi. Ostatni mecz tego turnieju to spotkanie podopiecznych Barbary Pikusy i V LO. Nasze młode siatkarki dzielnie stawiły czoła rzeszowiankom. Trener rzeszowskiego zespołu Małgorzata Lic dała pograć w tym meczu zmienniczkom , ale nasze dziewczyny , które przypominam grają pierwszy sezon w rozgrywkach młodziczek, zagrały odważnie, ambitnie , pokazując spore jak na ten wiek umiejętności (klasa VI i VII).
W młodziczkach I nie mogła zagrać podstawowa przyjmująca Martyna Pietruszka, która praktycznie od początku ligi boryka się z kontuzją kolana. Tym większy szacunek dla moich dziewczyn za postawę we wszystkich meczach. Wypadnięcie tak ważnego ogniwa jakim była Martyna , podcina skrzydła, ale dziewczyny pokazały charakter i chęć zwycięstwa – powiedziała trener Anna Wojtas

UKS SMS STAL Mielec II – Bolesław Rzeszów 2:0 (25:17, 25:13)
UKS SMS STAL Mielec I – Bolesław Rzeszów 2:0 (25:4, 25:13)
UKS SMS STAL Mielec I – V LO Developres Rzeszów 1:2 (7:25, 25:22, 9:15)
UKS SMS STAL Mielec II – V LO Developres Rzeszów 0:2 (11:25, 21:25)

UKS SMS Mielec I :Sitnik, Warchałowska, Pyzikiewicz, Oparowska, Ziętek, Dudajek, Wojtas (libero), Mokrzycka (libero) oraz Borsuk, Juszczyk, Ziółkowska, Bernat

UKS SMS Mielec II : Korb, Nelec, Kościelna, Flaum, Madycka, Andrychowska,