„Jak nie czytam, jak czytam” czyli sportowcy promują czytelnictwo”

„Kto czyta żyje wielokrotne, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest
skazany” (J. Czechowicz)

W dniu 7 czerwca punktualnie o godz.10:00 uczniowie – wolontariusze z kl. III s 2 NGMS pod opieką pani Jolanty Witek przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam, zorganizowanej lokalnie przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest miesięcznik „Biblioteka w szkole.

Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa, a także pobicie rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie. Czytanie odbyło się w plenerze na boiskach sportowych i terenach obok szkoły. Sportowcy wybrali miejsce na boisku. Przez blisko pół godziny czytali najsłynniejszą i najczęściej drukowaną książkę świata: Pismo Święte.

Warto dodać, że w maju mocna ekipa z kl. III s 2 reprezentowała szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym organizowanym corocznie przez ZSO nr 1. Wtedy konkursowe testy najlepiej napisali: Igor Jajeśnica, Mateusz Płaza i Małgorzata Miłoś (kl. III s 2 NGMS). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A do czytania zachęcamy wszystkich. Naprawdę warto!

Categories: Aktualności