Z SMS Mielec do Lecha Poznań

Mateusz Wójcik i Dawid Zięba z rocznika 2005 już oficjalnie zostali zaproszeni do Akademii Lecha Poznań, gdzie będą kontynuować swoje szkolenie piłkarskie.

Jak chłopcy będą wspominać pobyt w SMS Mielec? 

Dawid:

Przygodę z piłką rozpocząłem już w 5 roku życia. Brat zabierał mnie na boisko niezależnie od pogody. Pokochałem piłkę nożną i zacząłem się interesować tą dyscypliną sportu.

Wybierając szkołę SMS w Mielcu sugerowałem się bardzo dobrym przygotowaniem treningowym i  szkoleniem na wysokim poziomie. W tygodniu mieliśmy dużo jednostek treningowych: 5 treningów i mecz, a elementy szybkości, siły, techniki, taktyki i stałe fragmenty gry były dobrze rozplanowane.

W SMS-ie nauczyłem się dyscypliny, odpowiedzialności i wiary we własne możliwości. Przekonałem się też, że SMS dba nie tylko o wysoki poziom szkolenia, ale także o naukę. Będę z sentymentem wspominał tę szkołę, chociaż uczyłem się w niej zaledwie kilka miesięcy. Czułem się tu bardzo dobrze. Doceniam organizację i opiekę. Poznałem tu bardzo dużo kolegów, a moim najlepszym przyjacielem był Mateusz M., zawsze mi pomagał i będę go pamiętał najlepiej.

Mateusz:

Do SMS-a przyszedłem w 2011 roku, jako 6-latek. Wybrałem tę szkołę bo miała dobrą opinię, a zależało mi na rozwoju sportowym i intelektualnym. W SMS-ie nauczyłem się podstawowych zdolności ruchowych i piłkarskich. Tego, że nauka jest bardzo ważna, że marzenia się spełniają, jeśli się tego bardzo chce. Będę go wspominał jak najlepiej. Nigdy nie zapomnę swojej kasy. Mam tu też swoich ulubionych nauczycieli, którzy pomagali mi rozwiązywać różne problemy.

 

Categories: Aktualności