Sportowcy z NGMS i NLMS wyróżnieni na Szkolnym Przeglądzie Kolęd

Miło nam poinformować, że w dniu 25 stycznia 2019 r. uczniowie z NLMS i NGMS uczestniczyli w IX Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym corocznie przez szkolny Wolontariat ZSO nr 1 pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

 

Gimnazjaliści i licealiści z V LO oraz z NGMS i NLMS a także uczniowie ze Szk. Podst. nr 8 (łącznie 22 zespoły klasowe) prezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne, angażując w kolędowanie całą zgromadzoną widownię.

Ich występy oceniało jury w składzie: siostra Barbara Pach, ks. Tomasz Krawiec, oraz – dla grupy licealnej i gimnazjalnej – jako członek honorowy – pani dyrektor NGMS i NLMS Teresa Ciszek, a w imieniu organizatorów pani Jolanta Witek. Jury, podkreślając wielkie zaangażowanie wszystkich wykonawców przyznało wyróżnienie klasie II S NLMS oraz kl. III s2 NGMS za oryginalne wykonanie kolęd: Bóg się rodzi oraz Przybieżeli do Betlejem pasterze.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali za udział pamiątkowe dyplomy zaś wyróżnione zespoły nagrodę specjalną w postaci jednego wolnego dnia z pytania. A to dla uczniów nagroda niezwykle cenna.

Laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych Przeglądach, które wpisują się w piękną tradycję kolędowania w języku ojczystym w naszej szkole.

tekst: Jolanta Witek
zdjęcia: Zygmunt Sumiec

koledy

Categories: Aktualności