Wolontariusze pomagali w świątecznej zbiórce żywności

Tradycyjnie już od kilku lat w okresie świątecznym wolontariusze uczestniczą w akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach(w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność.

Zbiórki zostały przeprowadzone w sobotę 17 i 24 marca 2018r. od godziny 9.00-15.00 w następujących sklepach: Groszek (Rynek), Delikatesy (ul. Lelewela oraz Al. Ducha Świętego), Jubilatka (ul. Sękowskiego), ABC (ul.3 Maja), Orzech i Zenit (ul. Al. Ducha Świętego), Żabka ( Rynek) oraz A&K na Piaskowej, Jagiellończyka i Legionów. Zebraną w sklepach żywność członkowie Akcji Katolickiej przetransportowali do CARITAS przy parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu.

Panie z Caritasu, jak zawsze przygotowały paczki, które przekazano najbardziej potrzebującym. Zbiórki są systematycznie organizowane przez Akcję Katolicką w parafii Ducha Świętego w Mielcu we współpracy z Wolontariatem Szkolnym.

Dyżury i opiekę nad wolontariuszami koordynuje dr Jolanta Witek. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu wielkanocnej zbiórki żywności

Tekst: J. Witek, foto: J. Studziński

DSC00783mDSC00768m

Categories: Aktualności