„… powodów do świętowania będzie jeszcze więcej…”

Juniorki UKS SMS Szóstki Mielec awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski. Ćwierćfinały rozgrywane były w Mielcu w ubiegłym tygodniu. Jak same siatkarki oceniają turniej?

– Stał on na wysokim poziomie. Dużym przywilejem dla nas był fakt, że odbywał się właśnie w Mielcu, na dobrze znanej nam hali i przed naszą publicznością. Kibice dopisali i dzielnie nas wspierali za co dziękujemy – mówi Zuzanna Babś.

UKS Szóstka w ćwierćfinałach rozegrała trzy mecze, pierwszy ze Spartą Warszawa, którą pokonała 3:1. Kolejne dwa z Tomasovią Tomaszów Lubelski oraz z drużyną Amber Kalisz wygrała z wynikiem 3:0.

–  Najbardziej wymagającym przeciwnikiem była Sparta Warszawa, ponieważ jest to najwyższy pod względem wzrostu zespół z jakim do tej pory przyszło nam się zmierzyć. Mimo ich mocnego ataku dobrze zagrałyśmy w obronie i dałyśmy im radę. Jednak  łatwo nie było – wspomina Martyna Gorzkiewicz.

Teraz mielczanki oczekują na półfinały – czekamy na informację z kim zmierzymy się w półfinałach, które prawdopodobnie odbędą się też w Mielcu. Postaramy pokazać się z jak najlepszej strony, damy z siebie wszystko i jeszcze na pewno będzie o nas głośno – zapewnia Kaja Daniluk.

Dziewczyny dodały, że nie miały jeszcze czasu aby uczcić zwycięstwo, gdyż przed nimi kolejne wyzwanie w postaci licealiady. Mają też nadzieję, że powodów do świętowania będzie jeszcze więcej.

Tego im życzymy!

 

SONY DSC

Categories: Aktualności