Podsumowanie Obozu Zimowego – Zebrzydowice 2018

W dniach 27 stycznia – 3 luty 2018 roku uczniowie klasy II Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego im Grzegorza Laty w Mielcu uczestniczyli w corocznym obozie zimowym, który odbył się w Zebrzydowicach.

W trakcie zgrupowania korzystaliśmy z gościnności „Pass Hotelu” gdzie mieliśmy zapewnione doskonałe wyżywienie oraz warunki do wypoczynku po ciężkich treningach.

Zajęcia sportowe odbywały się na obiektach miejscowej Szkoły Podstawowej – boisku typu Orlik oraz sali gimnastycznej. Korzystaliśmy również z pełnowymiarowego boiska w Jastrzębiu Zdroju oraz Kaczycach. W trakcie tygodnia w marszobiegu zwiedziliśmy tereny, okalające okoliczne jezioro oraz zażyliśmy odnowy biologicznej na Basenie w Zebrzydowicach.

W czasie 7 dni ciężkiej pracy skupialiśmy się na kształtowaniu wytrzymałości ogólnej, siły nóg i rąk oraz na doskonaleniu techniki użytkowej oraz taktyki gry w piłkę nożną.

Dodatkowe zajęcia odbywały się również w hotelu gdzie zajmowaliśmy się regeneracją organizmu poprzez ćwiczenia  rolowania, rozciągania czy też stabilizacji ciała. Kolejnym rodzajem treningów, które odbyły się na treningach były zajęcia teoretyczne.

Na zgrupowaniu zaplanowano rozegranie dwóch meczów sparingowych. Niestety do skutku doszło tylko spotkanie z Odrą Wodzisław Śląski (przegrana 0-3). Z przyczyn nie zależnych od Nas odwołany został pojedynek z MK Karvina.  Czeska drużyna zrezygnowała z gry z powodu epidemii grypy w ich szeregach.

W trakcie obozu doszło również do uroczystego wręczenia sprzętu sportowego naszym uczniom. Chłopcy otrzymali na swój użytek plecak oraz reprezentacyjną koszulkę polo, której używać  będą na oficjalnych spotkaniach w ramach NGMS.

Uczniowie, rodzice oraz trenerzy pragną serdecznie podziękować Dyrekcji  Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty w Mielcu za bardzo dobrą organizacje i zapewnienie doskonałych warunków na obozie zimowym w Zebrzydowicach.

Trenerzy: Witold Karaś, Igor Wójtowicz, Jacek Żądło

.kb k,gh ,uy,h

 

Categories: Aktualności