Sportowcy z NLMS wyróżnieni i nagrodzeni na Szkolnym Przeglądzie Kolęd

Miło nam poinformować, że w dniu 25 stycznia 2018 r. uczniowie z NLMS uczestniczyli w VIII Szkolnym Przeglądzie Kolęd organizowanym corocznie przez szkolny Wolontariat ZSO nr 1 pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

Gimnazjaliści i licealiści z V LO oraz z NLMS (łącznie 17 zespołów klasowych) prezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne, angażując w kolędowanie całą zgromadzoną widownię. Ich występy oceniało życzliwe jury w składzie: ks. Krzysztof Olszak, pani Joanna Pęcak, pan Edward Kociański oraz – dla grupy licealnej jako członek honorowy – pani dyrektor NLMS Teresa Ciszek, a w imieniu organizatorów pani Jolanta Witek.

Jury, podkreślając wielkie zaangażowanie wszystkich wykonawców a zwłaszcza solisty Mateusza Rachwała, tytuł laureata przyznało klasie II S 2 za oryginalne wykonanie kolędy Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje… zaś wyróżnienie otrzymała klasa I S 2 za śpiew kolędy Dzisiaj w Betlejem i pomysłowe stroje kolędnicze.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali za udział słodkie upominki. Laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych Przeglądach, które wpisują się w piękną tradycję kolędowania w języku ojczystym w naszej szkole.

tekst: Jolanta Witek
sbssxxnxhnxhnn
zdjęcia: Wiktoria Ochab, Jakub Wójtowicz

 

Categories: Aktualności