UKS SMS Szóstka Mielec wygrywa dla Maksa

Zwycięstwo odnotowały na swoim koncie zawodniczki mieleckiej Szóstki. Tym razem, po godzinnej grze pokonały we własnej hali AZS UMCS Lublin 3:0.

Mecz miał wyjątkowy wydźwięk, gdyż każdy kibic, zawodniczka, trener otrzymali serduszko wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu na znak wsparcia dla Maksa Jachyma w walce z ciężką chorobą.


Podopieczne trenera Romana Murdzy sercem były przy Maksiu, ale głową i ciałem na boisku. W pełni kontrolowały przebieg tego meczu.

W pierwszym secie trener AZS-u Jacek Rutkowski skorzystał z przysługujących mu przerw przy stanie 10:5 i 19:11 dla Szóstki, ale i one nie były w stanie wybić z gry dobrze dysponowanych tego dnia mielczanek. UKS Szóstka była skuteczna w ataku, bardzo dobrze spisywała się w obronie, w której prym wiodła libero Wiktoria Murdza. Mielczanki dobrze reagowały też blokiem, zdobywając kilka punktów w tym elemencie gry.


Bardzo dobra gra w dwóch setach, sprawiła, że trener Roman Murdza od początku trzeciego seta wprowadził do gry 4 juniorki. Na boisku z podstawowego składu zostały tylko Agnieszka Cur oraz Aleksandra Mich.

Siatkarki z Mielca nadal bezlitośnie punktowały swoje rywalki 6:0, 9:1. Trener Szóstki nadal rotował składem i przy stanie 13:7 na boisku były już same juniorki.

Gra bardziej się wyrównała, a zespół z Lublina odrobił straty, zbliżając się do UKS Szóstki na dwa punkty (18:16). Mielczanki zdołały jednak utrzymać przewagę i wygrać, trzeciego seta do 20.

Drużyna UKS Szóstki Mielec zajmuje drugie miejsce w tabeli 2 ligi gr. 4, tracąc do San-Pajdy Jarosław jeden punkt.
UKS Szóstka Mielec – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:16, 25:18, 25:20)
UKS Szóstka Mielec: Szymańska, Cur, Mikołajewska, Mich, Murdza Natalia, Kusik, Murdza Wiktoria (Libero) oraz Babś, Gorzkiewicz, Daniluk, Krycka, Raszek, Pykosz
Trener Roman Murdza

Categories: Aktualności