Wolontariusze z NGMS i NLMS uczestniczyli w Świątecznej zbiórce żywności dla potrzebujących

Od kilku lat systematycznie w okresie przedświątecznym wolontariusze uczestniczą w akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność.

Zbiórki zostały przeprowadzone w czterech terminach: 8.12.2017r.(piątek), 9.12.2017r.(sobota) oraz 15.12.2017r.(piątek) i 16.12.2017r.(sobota) w następujących sklepach: Stokrotka (ul. Zygmuntowska i Kocjana), Groszek (Rynek), AK (ul. Piaskowa, Legionów i Jagiellończyka), Delikatesy (ul. Lelewela oraz Al. Ducha Świętego), ABC (ul.3 Maja), Orzech (Al. Ducha Świętego).

Wszystko przebiegało bez zakłóceń. Zebrano razem z wolontariuszami z ZSO nr 1 w sklepach łącznie kilkaset kilogramów żywności, która została przetransportowana przez członków Akcji Katolickiej do CARITAS na Osiedlu Borek w Mielcu.

Panie z Caritasu przygotowały paczki, które zostały przed Świętami przekazane najbardziej potrzebującym.

Koordynatorami akcji byli: prezes Akcji Katolickiej: mgr inż. Jerzy Studziński, przewodnicząca Caritas: mgr inż. Teresa Skrzyniarz oraz opiekunka Wolontariatu: dr Jolanta Witek.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy chętnie i z radością ruszyli do akcji, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu świątecznej zbiórki żywności.
(Tekst: J. Witek, foto: J. Studziński)

Categories: Aktualności