Sportowcy z NLMS na turnieju … poetyckim

Delegacja  artystycznej części Wolontariatu z NLMS reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach strefowych XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Reprezentacja w składzie: Kamila Binek i Laura Leydet z kl. I S 1 zaprezentowała teksty z Biblii oraz wiersze Karola Wojtyły, godnie reprezentując naszą szkołę,  kontynuując tradycję corocznych występów sportowców.

Do recytacji uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Na koniec młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejsze jest umiłowanie sztuki, rozwijanie talentów i przekazywanie najpiękniejszych treści zgodnie z mottem konkursowym: „Bóg jest zakochanym poetą, układa o każdym z nas niepojętą dla reszty ludzi Pieśń nad Pieśniami”(ks. Janusz Pasierb).

(Teks i fot. J. Witek)

poezja2poezja1

Categories: Aktualności