KURSOKONFERENCJA SZKOLENIOWA Z UDZIAŁEM TRENERÓW AKADEMII STALI MIELEC

W minioną sobotę (2 grudnia) w szczelnie wypełnionej hali ROSiR-u w Rzeszowie, odbyła się coroczna kursokonferencja dla trenerów.

W szkoleniu uczestniczyło blisko 700 osób, nie tylko z regionu, ale także z ościennych województw. Trenerzy Akademii Stali Mielec, także tam byli.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursokonferencje organizowane rokrocznie po zakończeniu rundy jesiennej przez Wydział Szkolenia Podkarpackiego ZPN. W tym roku frekwencja zaskoczyła nawet samych organizatorów, a trenerzy, szkoleniowcy drużyn i nauczyciele wychowania fizycznego wchodzili na salę jeszcze długo po jej oficjalnym rozpoczęciu.

Konferencję otworzył prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, senator Mieczysław Golba. Następnie odbyły się prelekcje.

Jednym z zaproszonych prelegentów był zagraniczny gość – Georges Tournay – były francuski napastnik RC Lens, aktualnie Dyrektor Akademii RC Lens oraz Ośrodka Federacji Francuskiej w Lieve. Przyjechał on do Polski na zaproszenie członka rady trenerów Zbigniewa Hariasza, który w minionym roku przebywał w Lens na stażu.

Podczas wystąpienia Tournay opowiedział o pracy w Akademii RC Lens uważanej przez wielu za wzorcową, jeśli chodzi o pracę z młodymi adeptami futbolu.

Francuz, przyznał, także że Podkarpacie zrobiło na nim pozytywne  wrażenie, dodał, że mieszka w podobnym, urokliwym rejonie swojego kraju. Prelekcję z języka francuskiego tłumaczyła Karolina Planeta

Po wykładach miała miejsce część praktyczna, która poświęcona została „detalom taktycznym i technicznym w nauczaniu i doskonaleniu techniki i taktyki”. Zajęcia prowadził Georges Tournay a asystował mu mielecki trener Igor Wójtowicz. Ćwiczenia wykonywali młodzi piłkarze Stali Mielec z rocznika 2003.

Kursokonferencja okazała się bardzo udana. Współpraca z  Georges Tournay zaowocowała nowymi możliwościami – trenerzy  Akademii Stali Mielec otrzymali zaproszenie na staż, w przyszłym roku, w Akademii OSC Lille oraz Ośrodku Reprezentacji Francji w Calirefontaine pod Paryżem. Jest to duże wyróżnienie i możliwość rozwoju.

kurs2kurs3kurs

Categories: Aktualności