Niezapomniane dwa dni w Pieninach – uczniowie klasy 5 NSPMS podjęli wyzwanie

Cudowne widoki, piękne krajobrazy, walka ze zmęczeniem, pokonywanie słabości, poczucie sukcesu, wiele niezapomnianych chwil – to tylko niektóre skojarzenia naszych piłarzy z 2-dniowym pobytem w Pieninach.

W październikowy weekend klasa 5, pod opieką wychowawcy – Tomasza Malczyńskiego i trenera Macieja Karasińskiego, podjęła nie lada wyzwanie.

Pierwszym celem był szlak prowadzący na najwyższy szczyt Pienin Środkowych – Trzy Korony. Trasa była dość długa i męcząca, a chłód dawał się we znaki. Chłopcy i opiekunowie włożyli wiele energii, w zdobycie szczytu, ale było warto. Widok rozciągający się przed oczami, wynagrodził wszystko.

W drodze powrotnej grupa podążyła szlakiem prowadzącym na Sokolicę. Tu szlak okazał się jeszcze trudniejszy i miejscami wymagał bardzo dużej ostrożności – było bardzo wąsko, stromo i ślisko. W wielu miejscach dużą pomocą w pokonaniu drogi były specjalne barierki ochronne. Ogromny trud, jaki cały zespół włożył w pokonanie tej trasy nie poszedł na marne. Krajobraz jaki grupa mogła podziwiać po zdobyciu celu był bezcenny. Żal było opuszczać to przepiękne miejsce.

Do wyruszenia w drogę powrotną przekonywała jednak kolejna atrakcja, a mianowicie przeprawa tratwą flisacką przez Dunajec – chwila odpoczynku i relaksu.

Dzień zakończył się dla naszych piłkarzy i ich opiekunów niespodzianką – po powrocie na miejsce noclegu, czekało na nich rozpalone ognisko, przy którym wszyscy chętnie zasiedli. Chłopcy dzielnie walczyli ze zmęczeniem, niektórzy jednak postanowili nie tracić sił na ten pojedynek i zasnęli, przy ciepłych płomieniach ogniska.

Drugi dzień wycieczki przyniósł kolejne wyzwanie – zdobycie Palenicy. Szlak był dość krótki, ale po trudach dnia poprzedniego okazał się wymagający. Wszyscy, w poczuciu dużego sukcesu dotarli na szczyt. Droga powrotna wiodła w kierunki wąwozu Homole. Wędrówka trwała kilka godzin.

Pomimo ogromnego zmęczenia żal było wracać. Pociesza fakt, że to zapewne nie ostatnia tego typu wyprawa 5-klasistów.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy towarzyszyli zespołowi, byli wsparciem dla uczniów i dużą pomocą dla opiekunów. Dziękujemy!

DSC_0253 (1)DSC_0258DSC_0269 (1)DSC_0273 (1)DSC_0276DSC_0284DSC_0293DSC_0416DSC_0400DSC_0390DSC_0374DSC_0336DSC_0369DSC_0373

Categories: Aktualności