Kacper Bugaj jednym z najlepszych uczniów w kraju

Uczeń drugiej klasy Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, Kacper Bugaj z rąk Premier Beaty Szydło odebrał stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej najlepsi uczniowie z całej Polski otrzymali wyróżnienia – stypendia za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu – Kacper Bugaj.

– Jest to dla mnie wielki zaszczyt, ponieważ jako jeden z nielicznych było mi dane uzyskać stypendium Prezesa Rady Ministrów i pojechać na spotkanie do Warszawy. Jednocześnie to ogromna dawka motywacji, która daje mi pozytywnego bodźca do dalszej pracy – komentuje Kacper.

– Spotkanie z Premier Beatą Szydło oraz Minister Zalewską było ciekawym doświadczeniem, które sprawiło mi ogromną przyjemność. Nie codziennie ma się okazję spotkania tak ważnych osób. Inni uczniowie byli bardzo mili i otwarci w stosunku do mnie. Wszyscy mieliśmy świadomość rangi tego spotkania – dodaje stypendysta.

Kacper jest uczniem drugiej klasy liceum i bardzo dobrze radzi sobie zarówno z nauką jak i sportem, uprawia piłkę nożną. – Nie łatwo jest połączyć te dwie dziedziny, lecz dla chcącego nic trudnego. Mała ilość czasu, którym dysponuję sprawia, że muszę dobrze nim zarządzać, a to póki co mi się udaje i jakoś sobie radzę – twierdzi Kacper Bugaj.

 Zobacz pełną relację z wręczenia dyplomów stypendystom

20171019_190940

Categories: Aktualności