Zwycięstwo Akademii Piłkarskiej Stal Mielec 2007 w turnieju „Bądź Następny” w Staniątkach rocznik 2007/2008

Pierwsze miejsce na dwadzieścia cztery zespoły zdobyła drużyna Akademii Piłkarskiej Stal Mielec 2007.

W drodze do zwycięstwa w turnieju zaczęliśmy od remisu z Widzewem Łódź, później kolejno zwycięstwa z Hutnikiem Kraków, RKS Garbarnia Kraków, KS Bronowianka Kraków, AMSPN Hetman Zamość. W fazie pucharowej spotkaliśmy się z AP Champions 10-0, AP Sanok 2-1. W 1/2 kolejne pewne zwycięstwo ze Skrą Częstochowa I 4-0 i tak dotarliśmy do finału.

W finale – po bardzo dobrym meczu z Juventusem Bydgoszcz, straciliśmy bramkę w końcówce spotkania i mecz kończy się remisem 2-2. O wygranej decydowały rzuty karne, w których wygraliśmy 4-3.
Wielkie brawa należą się dla całej drużyny, która pod okiem trenera Jakuba Korczykowskiego zaprezentowała bardzo dojrzały futbol, przeprowadziła mnóstwo udanych akcji, strzelając dużo bramek.
Strzelanie w turnieju rozpoczął Dominik Kuzara, podrywając kolegów do walki z Widzewem Łódź, strzelanie zakończył w finale Kacper Kasza. Nie było chyba w drużynie zawodnika, który nie strzeliłby bramki, przyczyniając się tym samym do końcowego sukcesu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Zabrzyski, reprezentujący oczywiście AP Stal Mielec 2007.

AP Stal Mielec zagrała w składzie: Wiktor Siembab, Olaf Leś – Alex Cetnar, Mikołaj Jaskot, Damian Juwa, Kacper Kasza, Kamil Kowalski, Bartłomiej Kuroń, Dominik Kuzara, Jakub Małek, Miłosz Nicpoń, Szymon Stan, Jakub Strokoń, Bartosz Zabrzyski

Dziękujemy Szkoła Futbolu Staniątki za super zorganizowany turniej.
Serdeczne podziękowania dla pana Bogusława Kuzary za piękną relację z tego turnieju.

turniej 6turniej 5turniej 4turniej 3turniej 2turniej 1
Categories: Aktualności