Stali Mielec 2008 jedzie na Finał Finałów Turnieju Deichmann w Wałbrzychu

Po wielu tygodniach zmagań, w sobotę 10 czerwca 2017 r., zakończyły się rozgrywki X edycji miejskiego turnieju Deichmann w Dębicy.

Stal Mielec z rocznika 2008 prowadzona przez trenera Maćka Kukułkę, reprezentowana była przez 3 drużyny: Rosję, Słowację i Anglię.

– Chłopcy dzielnie walczyli przez kolejne tygodnie, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Ze względu na ogromną ilość zespołów (44), gra toczyła się w 3 ligach. Po fazie grupowej, wkroczyliśmy w fazę Play Off, w której drużyna wygrywająca mecz przechodziła dalej, ta która przegrała odpadała z dalszych rozgrywek – komentuje trener Kukułka.

Drużyna Rosji, po ambitnej walce zakończyła grę na 1/16 finału, Słowacja doszła aż do ćwierćfinału, przegrywając z późniejszym finalistą rozgrywek – Urugwajem. Nie było mocnych na drużynę Anglii, która w finale spotkała się właśnie z ekipą Urugwaju.dfinal

Mecz finałowy był wyjątkowo dramatyczny i zacięty. Po regulaminowym czasie gry padł remis 2:2. O jego rozstrzygnięciu nie zdecydowała nawet dogrywka. Wynik został ustalony dopiero po rzutach karnych, w których lepsi okazali się młodzi piłkarze Anglii, wygrywając 3:2.

Serdecznie gratulujemy wszystkim chłopcom którzy godnie bronili barw Akademii Piłkarskiej Stali Mielec 2008. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za drużynę Anglii, która będzie reprezentować rejon Dębica U9 na Finale Finałów Ogólnopolskich Rozgrywek Deichmann w dniach 23-25 czerwca 2017r. w Wałbrzychu.

Categories: Aktualności