Międzynarodowy turniej piłki nożnej „Mozart Trophy” w Salzburgu w Austrii z udziałem Stali Mielec

Już w najbliższy czwartek drużyna Stali Mielec rocznik 2004 wyjeżdża do Salzburga (Austria) na turniej Mozart Trophy 2017.

Turniej organizowany jest przez międzynarodową firmę EURO-SPORTRING. Przez weekend 3-4 czerwca rozegrają swoje mecze z drużynami z Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Polski oraz Francji. 16 drużyn podzielono na 4 grupy. W grupie C spotkamy się z JSG Wirberg/Queckborn (DE), SV Hirschstetten (AT), TJ Sokol Repy (CZ).

Powołanie do gry w turnieju dostało trzech zawodników z rocznika 2005: Dawid Zięba, Konrad Kluza, Karol Kilian. Szansa gry ze starszymi zawodnikami jest ważnym elementem dla ich szkolenia. Dla chłopaków jest to dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy.

Gratulujemy i liczymy, że będzie to udany występ naszych chłopców.

Salzburg brzmi znajomo dla wielu: niektórzy myślą o Mozarcie i niesamowitym zabytkowym starym mieście; fani sportu oczywiście od razu kojarzą to miasto z Areną, miejscem gdzie rozgrywane były mecze podczas Euro 2008 oraz z głośnymi samochodami wyścigowymi Red Bull Formuły 1. To także miejsce rozgrywek turnieju Mozart Trophy, który ma miejsce w okolicach Zielonych Świątek. Mecze rozgrywane są w cudownych parkach sportowych, „Salzachsee”, kilka kilometrów od słynnego centrum miasta. Pięciogwiazdkowy obiekt sportowy na brzegach rzeki Salzach może pochwalić się 7 boiskami, licznymi siedzibami klubów oraz pięknym jeziorem rekreacyjnym Salzachsee.

Categories: Aktualności