Do kadry biało – czerwonych z SMS Mielec

Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. G. Lato w Mielcu specjalizuje się m.in. w profesjonalnym szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Może poszczycić się licznymi sukcesami swoich adeptów. Z pewnością do nich należą powołania do młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Wychowankowie SMS Mielec powoływani są na różne zgrupowania Reprezentacji Polski, często kończące się występami w międzynarodowych meczach.

Ostatnio bardzo dobrze w Reprezentacji Polski U-15 zaprezentował się 15- letni Kacper Sadłocha, który w dwumeczu z Walią zdobył dwa cenne gole. – To moje pierwsze powołanie do RP. Żeby się dostać do kadry musiałem na to zapracować, ciężko trenowałem na treningach i opłaciło się – mówi.

Swoją przygodę z piłką Kacper rozpoczął już w pierwszej klasie szkoły podstawowej – Wybrałem piłkę nożną ponieważ mój tata również ją trenował. Gdy poszedłem z nim na trening od razu mi się spodobało i wiedziałem, że będę się szkolił w tym kierunku – wspomina. – Moje największe marzenie sportowe to oczywiście grać na jak najwyższym poziome i dostawać kolejne powołania do RP – dodaje młody piłkarz.

Jak wyglądało zgrupowanie w biało – czerwonych „szeregach”, w którym uczestniczył Kacper? – Trenerzy zwracali szczególną uwagę na grę w defensywie. Odbiór piłki jest jednym z kluczowych elementów w grze, nacisk był również na to jak podchodzimy do treningów. Wydaje mi się, że nie odstawałem od innych chłopaków. W pierwszym meczu nie miałem za dużo czasu żeby się pokazać, w drugim wyszedłem od pierwszej minuty. Mam nadzieję, że nie zawiodłem trenerów, strzeliłem dwie bramki, ale na pewno nie tylko to się liczy – krótko komentuje wychowanek SMS Mielec.

Kacper na co dzień uczy się i szkoli w SMS Mielec. Występuje w barwach Stali Mielec w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. – SMS Mielec według mnie to jedna z najlepszych szkół piłkarskich w Polsce, jestem bardzo zadowolony ze szkolenia tutaj. Mam bardzo dobre relacje z trenerami i chciałbym żeby tak zostało – pozytywnie ocenia swoją szkołę.

Przypomnijmy, że w tym roku szkolnym powołania do młodzieżowej Reprezentacji Polski otrzymywali także inni wychowankowie SMS Mielec: Kamil Duszkiewicz, który w listopadzie rozegrał oficjalny mecz z Irlandią, Adam Kramarz oraz Kacper Kozłowski, którym także dopingujemy.

Ty także możesz występować w kadrze narodowej? Walcz o swoje marzenia! SMS Mielec zaprasza. Rekrutacja trwa …

POZNAJ DOKŁADNE ZASADY REKRUTACJI SMS MIELEC

Categories: Aktualności