Walczyły dzielnie, ale tym razem się nie udało

Drugoligowe zawodniczki UKS Szóstka Mielec uległy dwukrotnie drużynie Grupa Azoty PWSZ Tarnów w walce o 1 miejsce w rozgrywkach 2 ligi.

Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Mielczanki w pierwszym secie przegrały 30:28. Drugi i trzeci set nie był już tak zacięty i ostatecznie tarnowianki spokojnie wygrały całe spotkanie.

Niedzielny mecz pomimo przegranej przez mielecki zespół mógł się podobać. Zarówno UKS Szóstka jak i Grupa Azoty PWSZ walczyły o każdy punkt. Szereg ciekawych, długich wymian kończyło się raz na korzyść mielczanek a raz tarnowianek. Dopiero w czwartym secie zaznaczyła się przewaga tarnowskiego zespołu.

Rewanż obu drużyn w sobotę 8.04.2017 o godz 17:00 na sali Gimnazjum nr 2 w Mielcu, ew czwarte spotkanie również w Mielcu 9.04.2017 o godz 15:00 (niedzielny mecz odbędzie się tylko w przypadku wygrania przez mielczanki sobotniego spotkania).

01.04.2017
Grupa Azoty PWSZ Tarnów – UKS Szóstka Mielec 3:0 (30:28, 25:11, 25:16) stan rywalizacji 1:0

02.04.2017
Grupa Azoty PWSZ Tarnów – UKS Szóstka Mielec 3:1 (25:23, 26:28, 25:20, 25:15) stan rywalizacji 2:0
UKS Szóstka Mielec: Fryc, Szymańska, Murdza Natalia, Kusik, Pasierb, Krzysztofik, Murdza Wiktoria (libero) oraz Gorzkiewicz, Babś, Petrykowska, Raszek, Daniluk