MŁODZICZKI SZÓSTKI W ĆWIERĆFINALE MP!

Ostatnia kolejka spotkań ligi młodziczek gr I zakończona. Mielczanki awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

W ostatniej kolejce młodziczki mieleckiej Szóstki zmierzyły się na własnym parkiecie z UKS15 Przemyśl oraz MKS Łańcut. W pierwszym spotkaniu zawodniczki z Mielca pewnie pokonały swoje rywali z Przemyśla 2:0 (25:11, 25:18).

Bardzo duże znaczenie dla układu tabeli miało drugie spotkanie. Mielczanki myśląc o pierwszym miejscu musiały to spotkanie wygrać. Trener MKS Łańcut Bogdan Dudek zachował się jak „Stary Wyga”. W meczu przeciwko Stalowej Woli oszczędzał swoje podstawowe zawodniczki. W efekcie podopieczne trenera Dudka uległy ekipie Vegi Stalowa Wola 0:2 (16:25, 22:25), jednak spotkanie to nie miało większego znaczenia dla układu w tabeli.

Spotkanie najmocniejszych drużyn w lidze zapowiadało się ciekawie. W pierwszym secie walka toczyła się o każdy punkt, jednak zespół z Łańcuta okazał się nieznacznie lepszy od mielczanek wygrywając 26:24.

Drugiego seta na swoim koncie zanotowała również drużyna MKS-u Łańcut, pomimo ambitnej postawy mielczanek wygrała do 21. Zespół z Mielca zagrał dobre spotkanie, jednak wiele do życzenia pozostawia gra obronna i kontratak. Gdyby zawodniczki Szóstki troszkę lepiej zagrały w polu, wynik mógłby być inny. Po meczu Robert Dworak Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej udekorował zespoły z Mielca i Łańcuta odpowiednio, srebrnymi i złotymi medalami Mistrzostw Podkarpacia.

Teraz w rozgrywkach czeka mielczanki prawie miesięczna przerwa. Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodziczek rozegrane zostaną w dniach 21-23.04.2017. Nasz zespół, który zajął 2 miejsce znalazł się w grupie 7. Gospodarzem turnieju będzie zespół, który zajął 1 miejsce w rozgrywkach województwa łódzkiego, oprócz nich zagrają Łódzkie III, Świętokrzyskie I i III , Lubelskie II oraz Podkarpackie II (UKS SMS Szóstka Mielec).

Gratulujemy zawodniczkom i trenerowi osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

UKS SMS Szóstka Mielec: Salach, Bogdan, Działowska, Turczyn, Nycek, Janów, Duszkiewicz (libero) oraz Chrabąszcz, Mazur, Tomasik, Horodewska, Żelazko, Sokołowska (libero)