Maksymilian Cerlich najszybszym 17- latkiem w Polsce na 200 m stylem zmiennym

W dniach 10 do 12 marca br. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się  Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 17 – 18 – letnich w pływaniu.  Siedemnastoletni zawodnik Ikara Mielec, uczeń pierwszej klasy Liceum naszej Szkoły, Maksymilian Cerlich w wyścigu na dystansie 200 m stylem zmiennym był najlepszy spośród juniorów 17 – letnich

W rywalizacji o medale wyprzedziło  go jednak pięciu o rok starszych pływaków. Na 100 m tym samym stylem zajął 11 miejsce. Maksymilian zajął także czternaste miejsce na 50 m stylem klasycznym i 15 miejsce na 100 m tym samym stylem.

Kinga Niziołek, koleżanka klubowa i szkolna Maksymiliana zajęła 15 miejsce w wyścigu na 400 m stylem zmienny.