KADETKI NA TRZECIM MIEJSCU W ĆWIERĆFINALE MP

W dniach 9-12 marca br. nasze kadetki z UKS SMS Szóstka Mielec dzielnie walczyły w Ćwierćfinałowym Turnieju Mistrzostw Polski Kadetek rozgrywanym w Jarosławiu. Zajęły III miejsce!

Dziewczęta trafiły na bardzo mocnych i utytułowanych rywali, mających w swych szeregach reprezentantki Polski kadetek. Mieleckie kadetki jakby nic sobie nie robiły z renomy i lepszych warunków fizycznych rywalek.

Już w pierwszym pojedynku napędziły sporo strachu zawodniczkom z Dargfillu Tomaszów Maz. Walka rozgorzała w trzecim i czwartym secie – wyniki 30:28 i 29:31 mówią same za siebie. – Gdyby się udało doprowadzić do tie-breaka, to kto wie…, jak potoczyłoby się spotkanie. Szkoda tej straconej szansy – zastanawiał się trener Modras. Dodajmy- szansy na awans do półfinału MP Kadetek, bo to ten mecz jak się okazało, był później decydującym o awansie z jarosławskiego półfinału. Mimo to zawodniczki mogą być zadowolone z wyników turnieju – pokonały faworyzowany TPS Lublin (awans wywalczył sobie z I miejsca z woj. lubelskiego) 3 :1 oraz Białą Podlaskę 3 :0.

Po zaciętym pojedynku uległy, wzmocnionym reprezentantkami kraju, jarosławiankom 0:3. Wynik nie oddaje walki, jaka toczyła się na boisku. Mieleckie zawodniczki zmusiły swoje rywalki do maksymalnego wysiłku, a trenerowi jarosławianek często puszczały nerwy.

– Jesteśmy zadowoleni z występu na turnieju. Ten sportowy sukces był możliwy dzięki dotującej sport młodzieżowy Gminie Miejskiej Mielec oraz firmie Kronospan Mielec Sp. z o.o. , która wsparła finansowo wyjazd młodych siatkarek na turniej. Była to bardzo duża pomoc dla naszego klubu – dziewczęta mogły skupić się na grze, a nie na sprawach logistycznych. Trzecie miejsce na ćwierćfinałowym turnieju, oznacza że drużyna UKS SMS Szóstka Mielec zostanie sklasyfikowana na 17-24 miejscu w Polsce w tym sezonie. To bardzo duży sukces i awans w porównaniu do zeszłego roku – powiedział zadowolony ze swego zespołu trener Modras.

Categories: Aktualności