KADETKI I W ĆWIERĆFINALE MP – trzymamy kciuki

Kolejny zespół Szóstki SMS Mielec zapewnił sobie grę w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Po awansie juniorek, po sobotniej wygranej w ostatniej kolejce ligi, nasze kadetki I wygrały awans do centralnych rozgrywek.

Zwycięstwo z Dębowcem 3:0 (25:11;25:19 i 25:22), potwierdziło dobrą grę i zwyżkę formy zespołu na finiszu rozgrywek. Mielczanki przystąpiły do gry skoncentrowane, gdyż tylko wygrana dawała im pewność awansu. Po serii dobrych zagrywek Martyny Kani zrobiło się 8:1. Rywalki były zdeprymowane dobrą gra mielczanek, które pozwoliły ugrać im tylko 11 punktów.

W kolejnych partiach mielczanki nieco się rozluźniły i pozwoliły przeciwniczkom na większe zdobycze punktowe, ale cały czas kontrolowały przebieg meczu. Znowu bardzo dobre rozegranie Martyny Gorzkiewicz i soczyste ataki Darii Pykosz były podstawą sukcesu. Pozostałe dziewczęta dzielnie im sekundowały. Trener mógł sobie pozwolić na zmiany, a zmienniczki wywiązywały się bardzo dobrze ze swych zadań.

Brawo dziewczęta! Gratulujemy sukcesu i życzymy jak najlepszych wyników w Ćwierćfinałach MP, które rozegrane zostaną w Jarosławiu w dniach 10-12 marca.

Skład: Barbara, Gorzkiewicz, Pykosz, Kania, Płaszewska, Węgrzyn, Koza -libero, Binek, Maczuga, Wrońska -libero, Tabor, Dragan, Pietruszka

Trener: Zbigniew Modras

Categories: Aktualności