MŁODZICZKI II Z AWANSEM DO GR. 2

W niedzielę 5.02.2017 mieleckie młodziczki II rozegrały w Mielcu turniej barażowy o awans do grupy 2. W turnieju wzięły udział zespoły ze Strzyżowa, Rzeszowa (spadkowicze grupy 2) oraz Niwisk i Mielca.

Pierwszy mecz z Wisłokiem Strzyżów Mielczanki kontrolowały grę, a dobra zagrywka i skuteczny atak dały im zwycięstwo 2:0. Drugi mecz jaki rozegrały mielczanki miał nieco inny przebieg. Zawodniczki z Niwisk postawiły trudniejsze warunki gry. Walka toczyła sie punkt za punkt, ale ostatecznie nasze dziewczęta w końcówkach setów uzyskiwały nieznaczna przewagę dającą im drugie zwycięstwo.

Uspokojone i chyba zdekoncentrowane dwoma zwycięstwami zawodniczki Szóstki, spotkanie ze Spartą Rzeszów rozpoczęły serią błędów. Szwankowało przyjęcie, brak kończącego ataku oraz słaba gra w obronie spowodowała, że rzeszowianki zaczęły uzyskiwać przewagę punktową. Mielczanki cały czas goniły wyniki dzięki ambitnej postawie doprowadziły do remisu po 23. Niestety popsuta zagrywka i błąd w przyjęciu zdecydowały, że zespół z Rzeszowa mógł cieszyć się z wygranej pierwszej partii.

Drugi set to zupełna metamorfoza zespołu UKS SMS Szóstka. Podopieczne Grzegorza Cibickiego zagrały bardzo uważnie, starannie w każdym elemencie i zwycięstwo w tym secie nie było nawet przez chwilę zagrożone. Kiedy wydawało się, że mielczanki pójdą za ciosem i wygrają decydującą partię, stało się zupełnie na odwrót. Powrócił obraz gry z pierwszego seta, własne błędy plus poprawna gra przeciwniczek pozwoliło cieszyć się przyjezdnym z wygranego seta i meczu 2:1. Pomimo przegranej w ostatnim meczu zespół UKS SMS Szóstka Mielec awansował z pierwszego miejsca do grupy 2. Drugim zespołem, który uzyskał awans jest UKS Niwa Niwiska.

UKS SMS Szóstka Mielec – Wisłok Strzyżów 2:0 (25:13,25:15)
UKS Niwa Niwiska – MUKS Sparta Rzeszów 2:0 (25:14, 25:7)
Wisłok Strzyżów – MUKS Sparta Rzeszów 1:2 (25:10, 12:25, 12:15)
UKS SMS Mielec – UKS Niwa Niwiska 2:0 ( 25:23, 25:16)
UKS Niwa Niwiska – Wisłok Strzyżów 2:0 (25:20, 25:19)
UKS SMS Szóstka Mielec – MUKS Sparta Rzeszów 1:2 (23:25, 25:9, 12:15)

UKS SMS Szóstka Mielec: Miłoś, Murdza, Ćwiok Anwar, Salach, Moryto, Jamróz, Radoń, Woźniak, Surman, Kojder, Kmiecińska, Kosińska

Categories: Aktualności