TRUDNY POJEDYNEK SZÓSTKI Z KADETKAMI Z ŁAŃCUTA

Nasze dziewczęta pojechały na mecz tym razem w pełnym składzie z nadziejami na końcowy sukces. Wiadomo było, że przeciwnik też się przygotuje do tego pojedynku i zapowiada się ciężka walka.
Mimo wyniku 3:0 mecz był zacięty, pełen dynamicznych akcji, obron i kontrataków. Przeciwniczki bardzo wysoko powiesiły poprzeczkę – w całym meczu popełniły tylko 13 błędów własnych.

Nasze dziewczęta jakby trochę zdeprymowane doskonałą grą przeciwnika, po udanym początku zaczęły grać nerwowo, popełniały błędy w zagrywce, wstrzymywały rękę w ataku, doszło parę błędów w odbiorze i rozegraniu.

Przy prawie doskonałej grze przeciwnika, nasze kadetki dotrzymały kroku rywalkom tylko do połowy seta. Od stanu 17:15 wynik zaczął się rozjeżdżać i I set padł łupem zawodniczek z Łańcuta.

Niestety w drugim i trzecim secie sytuacja się powtórzyła. Walka trwała do 17-18 pkt. W końcówkach gospodynie bezwzględnie wykorzystywały nasze błędy. Przeciwniczki górowały pewnością siebie, wiarą w zwycięstwo i walką o każdą piłkę do samego końca .Tych atutów zabrakło naszym dziewczętom. Zawiódł też kompletnie atak- niecała 30 procentowa skuteczność zespołu w ataku z tak mocnym i dobrze dysponowanym przeciwnikiem nie mogła przynieść sukcesu. Mimo niezłej zagrywki i przyjęcia, bez kończącego ataku nie da się wygrywać tak trudnych i ważnych pojedynków.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki – w sobotę 4.02.2017 pojedynek z SAN – Pajdą Jarosław w Mielcu i w ostatniej kolejce z Dębowcem na wyjeździe. Minimum jeden z tych pojedynków UKS SMS Szóstka musi wygrać, by zachować szanse na awans do Ćwierćfinałów MP Kadetek.

MOSiR Łańcut – UKS SMS Szóstka Mielec – 3 : 0 (25:21 ; 25:19 ; 25:21)
Skład: Barbara, Pykosz, Gorzkiewicz, Maczuga, Płaszewska, Kania, Koza-libero, Węgrzyn, Binek, Dragan, Tabor, Pietruszka, Wrońska-libero

Categories: Aktualności