ĆWIERĆFINAŁ MP DLA JUNIOREK SZÓSTKI

Juniorki mieleckiej Szóstki doznały porażki 3:1 w Rzeszowie, gdzie zmierzyły się z zespołem San Pajda Jarosław.

Mielczanki zagrały bez 2 podstawowych zawodniczek Marii Raszek (doznała kontuzji podczas meczu 2 ligi) oraz Gabrieli Fryc. Mielczanki zaczęły bardzo dobrze wygrywając pierwszego seta , potem z seta na set schodziło z dziewczyn powietrze.

Trener Roman Murdza, zalicza się do szkoleniowców, którzy dają szansę pograć młodszym zawodniczkom i tak też się stało w tym meczu. Daria Pykosz – 16 letnia zawodniczka, miała okazję pokazania swoich umiejętności a obok niej stanęła inna 16-latka, rozgrywająca Martyna Gorzkiewicz, która jest w kadrze 2 ligowej drużyny.

Już przed meczem wiadomo było, że awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski zawodniczki Szóstki mają zapewniony, jednak aby zająć 1 miejsce trzeba było wygrać przynajmniej 1 seta z Jarosławiem oraz mecz z Sanokiem (5.02.2017 w Mielcu).

Pierwszy z warunków już został spełniony, teraz czas na realizację 2 warunku. Faworytem spotkania jest oczywiście UKS SMS Szóstka Mielec. Zapraszamy kibiców na mecz, który zostanie rozegrany w niedzielę o dość nietypowej godzinie, bo 15:00 w Gimnazjum nr 2 w Mielcu

San Pajda Jarosław – UKS SMS Szóstka Mielec 3:1 (20:25, 25:17, 25:17, 25:12)

UKS SMS Szóstka Mielec: Petrykowska, Żelazko, Krycka, Konieczny, Daniluk, Babś, Kardyś (libero) oraz Gorzkiewicz, Pykosz