WAŻNA WYGRANA KADETEK I

W sobotę nasze dziewczęta odniosły kolejne zwycięstwo nad lokalnymi rywalkami ze Stalowej Woli. Cieszy ta wygrana, gdyż przybliża ona zespół UKS SMS Szóstki Mielec do upragnionego awansu do Ćwierćfinału MP Kadetek.

Mecz był zacięty, w dodatku mielczanki rozpoczęły falstartem – przegrana w pierwszym secie 23:25. Stalówki zza miedzy w pierwszym secie ostro wystartowały, zwłaszcza zagrywką sprawiały dużo kłopotu mielczankom i wypracowały sobie w początkowej fazie przewagę, którą zdołały dowieźć – choć nie bez problemów do końca seta.

Pierwszy set dostarczył najwięcej emocji. Po kilku roszadach w ustawieniu zespołu, jakich dokonał trener Modras w II secie, zespół zaczął grać znacznie płynniej i skuteczniej. Tym razem mielczanki zaczęły pewniej zagrywać – zaczęła Gorzkiewicz, później dołączyły pozostałe koleżanki. Coraz lepiej gra Pykosz, bardzo poprawny występ zanotowała Węgrzyn.

Reasumując – mielczanki pewnie wygrały kolejne trzy sety- do 18, 16 i 21. Choć wyniki poszczególnych setów sugerują łatwą wygraną, to nic bardziej mylnego.
Stalowowolanki prowadzone przez trenera Srokę to poukładany zespół bardzo dobrze broniący i nasze dziewczęta naprawdę musiały się solidnie napracować by zdobywać kolejne punkty. Tym bardziej im chwała za kolejne zwycięstwo w Lidze. Nasze dziewczęta w poniedziałek wyjeżdżają na tygodniowe zgrupowanie do Pustyni k/Dębicy, gdzie będą szykować formę na pozostałą część sezonu.

UKS SMS Szóstka Mielec – MOSiR Vega St. Wola 3 : 1 ( 23;25, 25;18, 25;16, 25;21)
Skład : Barbara, Maczuga, Gorzkiewicz, Pykosz, Płaszewska, Kania, Koza -libero, oraz Węgrzyn,Binek,Tabor, Pietruszka, Wrońska – libero

Categories: Aktualności