Wolontariusze z NGMS przygotowali „szlachetną paczkę”

Sportowcy z NGMS we współpracy z uczniami z ZSO nr 1 przygotowali „szlachetną paczkę” dla pewnej rodziny z trójką dzieci.

Najstarsza z dziewczynek ma 14 lat, cierpi na poważną wadę wzroku i wymaga ciągłego leczenia. 59 letni tato jest po zawale i aktualnie choruje. Rodzina utrzymuje się z pracy na roli. Wszyscy mieszkają poza Mielcem, w małym skromnym domku. Najmłodszy 10 letni syn Paweł interesuje się piłką nożną.

Uczniowie z NGMS i ZSO nr 1 przygotowali 10 paczek z żywnością, odzieżą dla dzieci, środkami czystości, pościelą, ręcznikami, kocami, plecakami, przyborami szkolnymi. W paczkach znalazły się też między innymi gry edukacyjne, dwie piłki i radiomagnetofon. Paczki zostały dostarczone w niedzielę 11 grudnia Adresatom. Rodzina przyjęła te nasze „dary serca” z ogromną radością i łzami wzruszenia. Wyrazy szczególnego uznania i podziękowania kierujemy do klas, które w całości włączyły się do akcji. Są to kasy: III s 2 z wychowawczynią panią Martą Błachowicz i klasa I s 1 z wychowawczynią panią Jolantą Krępą.

Koordynatorem i organizatorem całego projektu „szlachetnej paczki” dla potrzebujących był Szkolny Wolontariat NGMS i ZSO nr 1 pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Dziękujemy wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom a zwłaszcza: Martynie Gorzkiewicz, Kamili Binek, Oliwii Dragan z kl. III s 1, Wiktorii Ochab, Zuzannie Sankowskiej z kl. III s 2 z NGMS. Za to, że pamiętaliście, że chcieliście podzielić się nie tylko rzeczami, ale swoim zaangażowaniem, troską i pamięcią, za ogromną wrażliwość, pomoc materialną i każde dobre słowo serdecznie dziękujemy!

J. Witek

unnamed-5

unnamed-6unnamed-8unnamed-9

Categories: Aktualności