KADETKI I – SAN PAJDA JAROSŁAW 1:3

W wyjazdowym meczu z San Pajdą Jarosław mieleckie Kadetki I poniosły porażkę 1:3. Mimo przegranej dziewczęta wróciły z wyjazdowego meczu z podniesioną głową.

Napsuły sporo krwi zdecydowanemu faworytowi rozgrywek, urywając mu seta. Trzeba powiedzieć, że w trzecim secie sensacja wisiała w powietrzu, gdyż mielczanki prowadziły równą grę z mającym w swych szeregach zespołem, dużo wyższe i mocniej atakujące zawodniczki. Przy stanie 23:23 mocniejsze nerwy jarosławianek sprawiły, że to one schodziły z parkietu jako zwyciężczynie -25:23. Set ten kosztował bardzo dużo sił  naszą drużynę i w czwartym secie mielczanki nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki. Przegrały tego seta do 19.

Mimo porażki słowa uznanianależą się dla całego zespołu, który nadal gra bez swego asa  – Darii Pykosz . Tym razem najskuteczniejszą w ataku w naszej drużynie była Zuzanna Barbara, która do frustracji doprowadzała zawodniczki i trenera przeciwnego zespołu swymi mądrymi atakami „blok-aut”. Zuzia zdobyła 15 pkt. atakiem i wykonała 2 asy- zdobyła razem 17 pkt.

Jako zespół dziewczęta bardzo dobrze przyjmowały, broniły i wykonywały zagrywkę. Po raz pierwszy też zmusiły przeciwnika do popełnienia większej ilości błędów własnych, niż popełniły ich same!. Brakło tylko skuteczności w ataku pozostałych dziewcząt i sensacja w postaci pokonania faworyta stałaby się faktem.

Za tydzień ważny mecz z UKS Dębowiec. Kto wygra ten mecz zakończy pierwszą rundę finałowych rozgrywek na 3 miejscu w tabeli.  Życzymy naszym dziewczętom zwycięstwa w tym arcyważnym meczu.

San Pajda Jarosław – UKS SMS Szóstka Mielec 3- 1 (25:18 ; 21:25 ; 25:23 ; 25:19)

UKS SMS Szóstka Mielec: Barbara,Węgrzyn, Koza, Kania, Płaszewska, Maczuga, Wrońska -libero, Nycek, Duszkiewicz, Binek, Pietruszka -libero oraz Dragan

Categories: Aktualności