Turnieju Uhlsport Cup w Krakowie

W dniach 26-27 listopada 2016 r. młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Stali Mielec rocznik 2008, pod wodzą trenera Macieja Kukułki, wzięli udział w Turnieju Uhlsport Cup w Krakowie.

Wyjechali dzień wcześniej aby chłopcy mogli się lepiej zaaklimatyzować w nowym miejscu. Wspólnie wybrali się do Aquaparku na „odnowę biologiczną”, gdzie chłopcy mogli się wyszaleć na zjeżdżalniach.

Na drugi dzień od rana trzeba było mocno wziąć się do pracy, ponieważ pierwszy mecz rozpoczynał się o 9:34. Turniej podzielony był na dwie grupy. Mielczanie w swojej grupie zmierzyli się z zespołami: AP Dzierżoniów, Karpaty Lwów, MOSIR Mińsk Mazowiecki oraz Cracovia.

Chłopcy, tradycyjnie (chyba nie do końca przebudzili się po krótkiej nocy) przegrali pierwszy mecz z AP Dzierżoniów 0:1. Następny z Karpatami Lwów zakończyli remisem 0:0, tak jak i kolejny z Mińskiem Mazowieckim (1:1). Następnie zmierzyli się z Cracovią, przegrywając po równej walce 0:1. W ostatnim meczu szczęście uśmiechnęło się do rywali – ekipy First Kick, która wygrała  3:1kukla2

W niedzielę od samego rana rozgrywane były finały. Mielczanie awansowali do finału „C”, w którym ostatecznie zajęli 2 miejsce. Wygrali z ekipą z Rytwian 2:1 oraz zrewanżowali z ekipią z Dzierżoniowa, za sobotnią porażkę 1:0. W ostatnim meczu, choć prowadzili 1:0, przegrali nieznacznie z drużyną GKS Tychy 1:2

Po ciężkim i wyczerpującym turnieju wesoły bus z chłopcami powrócił do domu

W turnieju udział wzięli:

Bujak Kacper, Mrozowski Marcel, Segelin Kacper, Łukaszek Tymon, Gembal Oliwier, Błędowski Szymon, Durda Kacper, Cichowski Kacper, Kowalski Kamil, Helowicz Kamil, Radwański Mateusz, Kacper Litwin, Lisowski Aleksander, Żurawski Marcel.

Categories: Aktualności