PEWNE WYGRANE MŁODZICZEK

Wyśmienitą formą popisały się młodziczki spod szyldu UKS SMS Szóstki Mielec. W Jaśle pokonały zespoły z Jarosławia i Łańcuta.

– Ciężka i wytężona praca podczas krótkiego mikrocyklu dała pożądane rezultaty w meczu z MKS-em Łańcut. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani na ten pojedynek i z nawiązką odrobiliśmy straty z ostatniej porażki jaką odnieśliśmy z MKS-em. Zespół w 100 %  zrealizował przedmeczowe założenia taktyczne i pokazał team spirit – mówi trener Łukasz Dołowacki.

I seta wygrała Szóstka w imponującym stylu 25:12, w drugim secie przytrafił się mielczankom chwilowy przestój i z wyniku 21:11, Łańcut odrobił kilka punktów. Dobrze dysponowane zawodniczki z Mielca wygrały  ostatecznie 25:18, odnosząc zasłużone zwycięstwo 2-0.

Bardzo dobrze piłki rozgrywała Kinga Salach, wtórowała jej Katarzyna Chrabąszcz przez co atakujące nie miały większych problemów z ominięciem pojedynczego bloku. Bardzo mądrze i z dużym wachlarzem zmienności ataku zagrała Julia Bogdan, która zagrała bardzo dobre zawody. – Po raz kolejny zespół pokazał, że drzemie w nim wielka siła i odpowiednio skoncentrowany potrafi już wiele – nie krył radości trener Dołowacki. Przyjęcie bardzo dobrze trzymały Weronika Nycek i Laura Duszkiewicz a na środku siatki niepodzielnie rządziły Liwia Działowska i JuliaTurczyn.

W kolejnych meczach Mieleckie siatkarki  zmierzyły się  z zespołem MKS-u San Pajda i to dwukrotnie, gdyż dodatkowo rozegrały  mecz przełożony z początkowej fazy rozgrywek. Oba mecze bez  historii, gdyż przewaga zespołu UKS SMS Szóstka Mielec była olbrzymia. Trener miał okazje do wprowadzenia zmienniczek, a one  odpłaciły się wspaniałą postawą na boisku. Zwycięstwami odniesionymi w tym turnieju mielecki zespół umocnił się na pozycji lidera. Teraz Młodziczki mają prawie 3 tygodniową przerwę i czas na  przygotowanie do ostatniej kolejki rundy zasadniczej (mecze wyjazdowe w Rzeszowie).

UKS SMS Szóstka Mielec: Katarzyna Chrabąszcz, Kinga Salach, Laura Duszkiewicz, Julia Turczyn, Aleksandra Janów, Julia Bogdan, Weronika Nycek, Liwia Działowska, Ariana Mazur, Natalia Horodewska, Karolina Sokołowska(libero)