Kamil Duszkiewicz: Powołanie to impuls do jeszcze większych starań

Zawodnik Akademii Piłkarskiej Stali Mielec oraz uczeń SMS Mielec, Kamil Duszkiweicz (r. 2002) w dniach 12-17 listopada br. zadebiutował w Reprezentacji Polski U-15. Jakie refleksje dziś mu towarzyszą, po zgrupowaniu? 

Miałeś okazję uczestniczyć w zgrupowaniu Reprezentacji Polski U-15. To duże wyróżnieni jak je odbierasz?

Bardzo się cieszę, że otrzymałem powołanie do Reprezentacji Polski. Było to 5 dni ciężkiej pracy i nowych doświadczeń. Powołanie otrzymało osiemnastu chłopców, a samo zgrupowanie odbyło się w Wysokim Mazowieckim. Mogłem sprawdzić się na tle chłopaków z całej Polski ale i zagranicy.

Na treningach podczas zgrupowania każdy z powołanych dawał z siebie wszystko, w skrócie:  sto procent zaangażowania, dyscyplina i umiejętności na wysokim poziomie. Każdy z nas dobrze wiedział co ma robić, każdy walczył o swoje miejsce w składzie.

Podczas zgrupowania rozegraliśmy dwa mecze kontrolne z Irlandią. Pierwszy w Łomży, drugi w Wysokim Mazowieckim, w którym zagrałem 40 min. w pierwszym składzie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polski.

Jak oceniasz te 40 min. swojej gry?

Starałem się z całych sił wypaść jak najlepiej i uważam, że dobrze się zaprezentowałem, choć miałem jedną stuprocentową okazję, którą powinienem wykorzystać, ale się nie udało. Powołanie to dla mnie impuls do jeszcze większych starań i lepszego treningu.

Od kiedy trenujesz piłkę nożną?

Profesjonalny trening zacząłem w szóstej klasie podstawowej. Wówczas brałem udział w międzyszkolnym turnieju i tam zauważył mnie jeden z trenerów SMS Mielec i zaprosił na trening próbny. Spodobało mi się i tak zaczęła się moja przygoda z profesjonalną piłką.

Jak ta przygoda wygląda obecnie, a jak chciałbyś, żeby się dalej potoczyła?

Gra w piłkę nożną sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Uważam też, że dobrze udało mi się pogodzić naukę ze sportem, nie mam z tym problemów. Trening w Akademii Piłkarskiej Stali Mielec jest bardzo dobrze opracowany i pomału widoczne są jego efekty, w coraz lepszej grze. Chciałbym ciągle podnosić swoje umiejętności i kiedyś zagrać w dorosłej Reprezentacji Polski oraz zadebiutować ze Stalą Mielec w Ekstraklasie.

Na koniec zdradź nam, kto jest dla Ciebie autorytetem piłkarskim?

Toni Kroos to mój ulubiony piłkarz. Ma bardzo dobry przegląd pola, jest świetny w odbiorze piłki, ma dobrą technikę użytkową i jest podstawowym zawodnikiem w Realu Madryt i Reprezentacji Niemiec.

Categories: Aktualności