ŁATWO NIE BYŁO, ALE …4 PUNKTY ZDOBYTE!

Młodziczki II UKS SMS Szóstki Mielec w ubiegłą niedzielę rozegrały mecze z zespołami z Zaleszan i Stalowej Woli.

Szczególnie pierwszy mecz z Zaleszanami pozostanie na długo w pamięci młodych, mieleckich siatkarek. Nasze dziewczyny, grające po raz pierwszy przed własną publicznością, sparaliżowane obecnością dużej liczby kibiców, grały niepewnie, zbyt nerwowo, co skrzętnie wykorzystywały poprawnie grające w ataku oraz bardzo dobrze w obronie, zawodniczki z Zaleszan. Dopiero w końcowej części seta gospodynie uzyskały przewagę i wygrały seta do 19.

Drugi set to popis gry przyjezdnych i niemoc miejscowych. Prz stanie 19:20 trener Grzegorz Cibicki wprowadził do gry, na zagrywkę Patrycję Surman. Dała ona doskonałą zmianę i mielczanki doprowadziły do remisu po 26. Jednak błędy naszej drużyny doprowadziły do zwycięstwa Zaleszan.

Decydujący set rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 7:1. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się porażką zespołu z Mielca, bardzo dobra zagrywka gospodyń oraz walka o każdy punkt dała nam zwycięstwo 15:13.

W drugim meczu mielczanki starały się zdominować przeciwnika.  Bardzo dobre zagrywki zmienniczek UKS SMS Szóstka Mielec zdezorganizowały grę Vegi. Mielczanki wygrały to spotkanie 2:0.

Zespół UKS SMS Szóstka Mielec jest liderem grupy 3

UKS SMS Szóstka Mielec: Jamróz, Miłoś , Murdza, Moryto, Salach, Radoń oraz Surman, Woźniak, Ćwiok Anwar, Kmiecińska, Barnat, Kojder, Kotwica, Kosińska
UKS SMS Szóstka Mielec II – UKS Zaleszany 2:1 (25:19, 27:29, 15:13)
UKS SMS Szóstka Mielec – Vega Stalowa Wola II 2:0 (25:17, 25:12)
Wisłoka Dębica – UKS Zaleszany 1:2 (8:25, 25:23, 6:15)
Vega Stalowa Wola – Wisłoka Dębica 2:0 (25:7, 25:13)

Categories: Aktualności