II LIGA: MIELCZANKI UTRZYMUJĄ FOTEL LIDERA

Mielczanki rozegrały bardzo dobry mecz wyjazdowy w ramach 6 kolejki z wiceliderem tabeli Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mielczanki konsekwentnie realizowały przedmeczowe założenia. W pierwszym secie żadna z drużyn nie uzyskała znacznej przewagi. Jadnak to zawodniczki Szóstki okazały się lepsze, bardziej wytrzymałe na stres i  wygrały set otwarcia do 34.

W drugim secie tomaszowski team prowadził 22:19, ale nie zdołał zdobyć już ani jednego punktu, bo mielczanki na to nie pozwoliły. Grały bardzo skutecznie w obronie, kończąc swoje ataki. W trzecim secie wypracowaną 3 punktową przewagę, zespół z Tomaszowa pilnował „jak oka w głowie”, w konsekwencji  wygrywając tę partię do 22, przedłużając sobie tym samym szanse na doprowadzenie do tie breaka.

Podrażnione porażką w trzecim secie podopieczne trenera Romana Murdzy dyktowały warunki gry i pewnie wygrały seta do 16.

– Zmiany jakich dokonywałem przynosiły efekt w postaci lepszej gry zespołu. Każda z zawodniczek, przebywających na boisku wniosła coś dobrego, każda miała swój udział w wygranej. Dziewczęta stanowiły prawdziwy kolektyw, wspaniale się uzupełniały . Zespół nasz pomimo młodego wieku jest bardzo dojrzały i to cieszy – podkreślił trener Roman Murdza.

Tomasovia Tomaszów Lub – UKS Szóstka Mielec 1:3 (34:36, 22:25, 25:22, 16:25)

UKS Szóstka Mielec: Szymańska Murdza N., Kusik, Krzysztofik, Pasierb, Raszek, Murdza W. (libero) oraz Gorzkiewicz , Fryc, Petrykowska, Krycka, Babś, Daniluk, Kardyś (libero)

Categories: Aktualności