BARDZO DOBRA PASSA MŁODZICZEK SZÓSTKI

W  dniu 20.11.2016  mielczanki były gospodarzem siatkarskich zmagań z drużynami z Jasła i Stalowej Woli. Dzielnie walczyły o ligowe punkty.

W myśl zasady, że wygranego składu się nie zmienia, trener mieleckiego zespołu Łukasz Dołowacki przystąpił do IV kolejki Podkarpackiej Ligi Młodziczek z tym samym składem zawodniczek.

W pierwszym meczu bez większych emocji UKS SMS Szóstka zmierzyła się z zespołem z Jasła. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, która siała spustoszenie w szeregach przeciwnika. Trener Dołowacki, wprowadzał konsekwentnie na zmiany swoje rekonwalescentki Julię Bogdan i Kingę Salach.

Drugi mecz można określić mianem „małych gran derbi” w pojedynkach pomiędzy Vega Stalowa Wola a Szóstką Mielec. Po bardzo dobrej, konsekwentnej grze i trzymaniu się dyscypliny taktycznej, zespół z Mielca odniósł zasłużone zwycięstwo 2-0. Od pierwszego gwizdka w wyjściowej szóstce spotkanie zaczęły Julia Bogdan i Kinga Salach.

– Wszystkim dziewczynom należą się słowa pochwały, gdyż włożyły wiele serca w ten mecz, co przyczyniło się do końcowego wyniku. W zespole zaczyna powoli działać magia „team spirit” .  Nasza gra zaczyna wyglądać coraz lepiej, co cieszy w dalszej perspektywie gry o medale. Po dłuższej nieobecności Kinga i Julia wróciły do pełni sił i pokazały, jak ważnym są ogniwem w szeregach swojej drużyny. Cieszy fakt, że popełniamy mało  błędów własnych, zaczynamy coraz lepiej bronić, konsekwentnie kąsać zagrywką oraz skrzętnie wykorzystywać kontry – wylicza trener Łukasz Dołowacki.

Wyniki: UKS SMS Szóstka Mielec-UKS MOSiR Jasło 2:0 (25:13, 25:9)
UKS SMS Szóstka Mielec-Vega MOSiR Stalowa Wola 2:0 (25:17, 25:18)
UKS MOSiR Jasło – Vega Stalowa Wola 0:2 (14:25, 9:25)

UKS SMS Szóstka Mielec: Katarzyna Chrabąszcz, Kinga Salach, Laura Duszkiewicz, Julia Turczyn, Aleksandra Janów, Julia Bogdan, Weronika Nycek, Liwia Działowska, Lidia Żelazko, Ariana Mazur, Natalia Horodewska, Karolina Sokołowska
Trener – Lukasz Dołowacki

Categories: Aktualności