Światowy Dzień Żywności po angielsku w NSPMS – ŚWIADOMI NIE MARNUJĄ !

Światowy Dzień Żywności obchodzony jest corocznie na całym świecie w dniu 16 października. Jego celem, jest pogłębianie wrażliwości i świadomości ludzi na temat globalnych problemów żywnościowych, a także wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.
Jak wiadomo u podstaw świadomości i wrażliwości leży edukacja, którą warto rozpowszechniać szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Tego zadania w NSPMS podjęła się pani Monika Ćwiok – nauczyciel języka angielskiego, przekazując uczniom najważniejsze założenia kampanii oraz uświadamiając istotę problemu. Wszyscy młodzi piłkarze mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym, na którym m.in. obejrzeli film „Zanim wyrzucisz pomyśl”. Na własnej skórze doświadczyli jak duża odpowiedzialność za właściwe gospodarowanie żywnością spoczywa na każdym z nas i jak duży wpływ mamy na przeciwdziałanie rozpowszechnianiu zjawiska głodu i niedożywienia w naszym kraju.
Przy okazji poćwiczyli angielskie słownictwo i dobrze się przy tym bawili.

Nie zabrakło również elementów rywalizacji, którą nasi sportowcy podejmowali w quizie, sprawdzającym wiedzę. Odpowiadali m.in. na pytania: jak odpowiednio przechowywać żywność, dlaczego warto planować zakupy, jakie są ekologiczne skutki marnowania jedzenia. Nagrody zwycięzcom wręczył Pan Dyrektor – Andrzej Wilk.Na koniec ważnej lekcji o żywności rozstrzygnięto konkurs na plakat w języku angielskim pod nazwą NIE MARNUJ JEDZENIA – DON’T WASTE FOOD.

Autorami najciekawszych prac okazali się: Kacper Łebek 6s – 1 miejsce, Maksymilian Ziółko 4s- 2 miejsce, Karol Kilian 5s – 3 miejsce.
Wyróżnienia otrzymali:Eryk Kolisz, Kuba Osmola i Patryk Sokół. Gratulujemy!

Zatem WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH, czas zmienić przyzwyczajenia i złe nawyki !!! Jak to zrobić? Wszystkich głodnych wiedzy o prawidłowym gospodarowaniu żywnością zachęcamy do odwiedzenia strony: www.niemarnuje.pl

dsc_0946-1dsc_0969dsc_0942dsc_0978

Categories: Aktualności