Udany początek ligowych rozgrywek zawodniczek UKS SMS Szóstka Mielec

Udany początek sezonu zaliczyły juniorki mieleckiej Szóstki. Pewnie pokonały w niedzielne przedpołudnie zespół MOSiR Jasło 3:0 (25:13, 25:20, 25:10).
Skład UKS SMS Szóstki Mielec: P. Petrykowska, A. Krycka, K. Daniluk, Z. Babś, M. Raszek, G. Fryc, J. Kardyś (libero) oraz A. Konieczny, K. Żelazko

mlodziczki1.JPG

Zwycięska dla SMS UKS Szóstki okazała się także I kolejka w sezonie 2016/2016 w I Lidze Młodziczek. Dziewczyny były trochę stremowane, gdyż na początek od razu czekał je pojedynek z 3 drużyną z ubiegłego sezonu Vega MOSiR Stalowa Wola. Mielczanki prowadziły przez cały czas, jednak chwilowy przestój spowodował, że przegrały I seta inaugurującego rozgrywki 27-25.

Podrażnione porażką w pierwszym secie, wzmocniły zagrywkę. Dokładniejsze przyjęcie i skuteczny atak pozwoliły na wygranie seta do 16 i tie break do 7.  – Pochwalić należy cały zespół za dobrą i konsekwentną grę oraz ofiarność w obronie w szczególności Katarzynę Chrabąszcz, która dała dobrą zmianę Kindze Salach – komentuje trener Dołowacki.

UKS SMS Szóstka Mielec – MOSiR Vega Stalowa Wola 2-1 (25-27, 25-6, 15-7)
UKS SMS Szóstka Mielec – MOSiR Jasło 2-0 (25-16, 25-12)
Skład UKS SMS Szóstka Mielec: K.Salach, L.Duszkiewicz, J.Turczyn, W.Nycek, L.Działowska, J.Bogdan oraz K.Chrabąszcz, A. Mazur, N.Horodewska, A. Janòw, K. Sokołowska
Trener Lukasz Dołowacki

mlodziczki2ok

Od dwóch zwycięstw rozpoczęłac się również druga drużyna młodziczek UKS SMS Szóstka Mielec. Podopieczne Grzegorza Cibickiego pokonały w Zaleszanach zespół Vega Stalowa Wola II 2:0 (26:24, 25:9) oraz UKS Zaleszany 2:0 (25:14, 25:15). Cały zespół zasługuje na pochwałę za konsekwentną grę zagrywką oraz ambitną postawę na boisku.
Skład UKS SMS Szóstka Mielec: S. Anwar Ćwiok, M. Miłoś, J. Moryto, O. Murdza, D. Salach, K. Woźniak oraz K. Kosińska, N. Radoń, K. Barnat, L. Kmiecińska, N. Kotwica, O. Kojder, M. Jamróz, P. Surman

kadetki2.

Do worka ze zwycięstwami, dorzuciły wygraną kadetki II, które na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu pokonały zespół KPS Siarka Tarnobrzeg II 2:0 (25:10, 25:18) oraz UKS San Lesko 2:0 (25:19, 25:17). Mielczanki w obu meczach były stroną przeważającą w każdym elemencie gry.
UKS SMS Szóstka Mielec: A. Babula, K. Kulpa, J. Nakonieczna, M. Smolicka, Z. Sankowska, W. Ochab, L. Leydet (libero) oraz A. Bryk, , A. Kędra

Categories: Aktualności