Wolontariusze z SMS Mielec odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu

W piątkowe popołudnie (30.09.2016r.) wolontariusze odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu, gdzie obecnie przebywa 46 podopiecznych.Najmłodsze dzieci mają po 3 latka. Była to szczególna wizyta, gdyż wolontariusze przybyli specjalnie na „Dzień Chłopaka”, aby uczcić wszystkich chłopców dużych i małych, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Zwłaszcza, że w okresie jesiennym jest mało gości w Domu Dziecka, o czym  mówił nam dyrektor Ośrodka – pan Damian Szwagierczyk.

Największą  atrakcję stanowiły śpiewy i zabawy przygotowane przez wolontariuszy oraz słodkie prezenty. Na ręce pana dyrektora przekazaliśmy symbolicznego pięknego anioła, aby strzegł wszystkich podopiecznych Ośrodka i przypominał mieleckich wolontariuszy, którzy od ponad 10 lat odwiedzają Dom Dziecka. Wszystkie dzieci otrzymały jednakowe  paczki ze słodyczami. Przekazaliśmy także zeszyty i maskotki. Do Domu Dziecka pojechała delegacja Wolontariatu z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz V LO i Gimnazjum nr 3 pod opieką pani Jolanty Witek.

Dzięki życzliwości uczniów, rodziców i wielu zaprzyjaźnionych osób wolontariusze przygotowali paczki, które sprawiły dużo radości. W przygotowanie i pakowanie paczek zaangażowali się uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, a szczególnie z kl.Is1, III s1 i III s2 oraz z ZSO nr 1. Z NGMS  największą aktywnością wykazały się uczennice: Oliwia Dragan, Maja Smolicka, Marta Nowińska, Zuzanna Barbara, Zuzanna Sankowska, Martyna Gorzkiewicz.

Po spotkaniu nastąpiło radosne świętowanie i poczęstunek, potem odwiedziny w pokojach. Zostaliśmy poczęstowani  wyborną  szarlotką upieczoną przez panie kucharki z Ośrodka. Było świątecznie i radośnie. Na koniec tradycyjnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie zaś pan dyrektor Damian Szwagierczyk podziękował wszystkim za występ, prezenty i przybycie. Całą akcję, program artystyczny i spotkanie wolontariusze przygotowali pod kierunkiem opiekunki Wolontariatu pani Jolanty Witek. Dzięki uprzejmości firmy transportowej „Inter Bus” państwa Ogibów odbyliśmy podróż do Domu Dziecka. Dziękujemy panu kierowcy Bogdanowi Ogibie za to, że szczęśliwie i bezinteresownie dowiózł nas do celu.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeprowadzeniu akcji. Za każdy gest życzliwości, dary serca i dobre słowo – gorąco i serdecznie dziękujemy!

dsc04092 dsc04110 wolontariat1 wolontariat2

Categories: Aktualności