Akademia Piłkarska FKS Stal Mielec na Mistrzostwach Europy Krajów Nadbałtyckich w Estonii

Początek wakacji (28.06 – 4.07) młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec spędzili na Mistrzostwach Europy Krajów Nadbałtyckich w Estonii.W turnieju wzięło udział 177 drużyn, łącznie 2800 zawodników z 9 krajów. Nasz klub reprezentowały drużyny w trzech kategoriach wiekowych U-16 (rocznik 2000/2001), U-13 (rocznik 2003), U-11 (rocznik 2006). Mecze rozgrywane były w malowniczej scenerii nad brzegiem Morza Bałtyckiego na 12 boiskach. Poziom rozgrywek był na bardzo wysokim poziomie.

Najmłodsi chłopcy z rocznika 2006 nie mieli sobie równych w meczach grupowych. Wygrali 3 mecze, 1 zremisowali i z bilansem bramek 29-1. Pewnie awansowali do półfinału rozgrywek. Tam na naszą drużynę czekali Rosjanie. Po heroicznej walce, niestety przegraliśmy 2-4.

Kolejny mecz to spotkanie o 3 miejsce na mistrzostwach, chłopcy po wspaniałym meczu wygrali 5-2 i cieszyli się z brązowych medali. BRAWO!

Zawodnicy z rocznika 2003 mieli pecha w losowaniu, w którym trafili na triumfatora zeszłorocznych rozgrywek, mistrza Szwecji oraz drużynę która okazała się najlepsza w tym roku. Po wyrównanych spotkaniach niestety w każdym uległa minimalnie 0-1. Warto zaznaczyć, że w II fazie rozgrywek chłopcy wygrali wszystkie mecze i zostali zwycięzcami finału B!

Połączone siły chłopców z rocznika 2000/2001 w najstarszej kategorii U-16 to drużyna juniorów młodszych FKS Stali Mielec na przyszły sezon. W stawce 5 zespołów w grupie, zajęliśmy 2 miejsce co dało nam awans do półfinału, ponad to drużyna uzyskała najlepszy bilans bramkowy ze wszystkich drużyn – 23-1 ! W półfinale przyszło nam się zmierzyć z rodakami z Jagiellonii Białystok. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku zakończonym remisem 0-0 doszło do serii rzutów karnych, w których niestety musieliśmy uznać wyższość rywali. W związku z tym turniej kończyliśmy meczem z Litwinami, pokonując ich 4-0 i tym samym podobnie jak młodsi koledzy, zdobywając brązowe medale!

Oprócz emocji sportowych zwiedziliśmy stolice Łotwy – Rygę. Korzystaliśmy z uroków pięknych plaż i czystego morza. Wieczorami kibicowaliśmy w strefie kibica, położonej na plaży oglądając mecze EURO 2016 oraz rozgrywając mecze w Beach Soccera i siatkówkę plażową co sprawiało chłopcom ogromną radość.

Wysokie umiejętności naszych drużyn oraz kultura gry zaowocowała kolejnymi zaproszeniami na turnieje piłkarskie od krajów skandynawskich
Serdeczne podziękowania składamy dyrekcji Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato w Mielcu za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym turnieju.

Wystąpiliśmy w składzie:
Rocznik 2006: Ziółko Maksymilian, Chmielowski Wojciech, Mika Kacper, Rejczyk Filip, Rękas Jan, Sokół Patryk, Mikołaj Jaskot, Rajca Nikodem, Maziarz Szymon, Kołodziej Mateusz, Rzemiński Konrad.
Trenerzy: Krukowski Grzegorz, Zaskalski Kamil

Rocznik 2003: Kacper Sobczyk, Oskar Makuch, Kamil Skiba, Filip Derus, Hubert Osuch, Karol Łysiak, Igor Woś, Adrian Soboń, Oskar Łazar, Michał Stala, Damian Pyryt, Adam Ważny, Kacper Bartman, Jakub Nowosiadło, Kewin Korzępa, Piotr Niekurzak.
Trener: Wójtowicz Igor

Rocznik 2000/2001: Lis Dominik, Więcław Jakub, Mazur Oskar, Chmielowski Tomasz, Sikora Michał, Hyrchel Grzegorz, Miśko Kamil, Parkosz Michał, Mazur Waldemar, Sztuka Bartłomiej, Kamuda Kacper, Kozioł Hubert, Kalita Karol, Szwakop Norbert, Ochał Dominik, Rachwał Mateusz.
Trener: Paprocki Przemysław, Krukowski Grzegorz

Categories: Aktualności